Розваги 0 +: куди зводити дітей у вихідні

Погодувати з руки гігантських коропів, провести досліди з плазмовими кулями і змайструвати глиняний горщик - про ці та інші способи цікаво провести вихідні з дітьми розповідає «Афіша Нового Калінінграда».

У Музеї Світового океану продовжує свою роботу інтерактивна виставка «Центр інтелектуальних розваг». Тут можна простежити історію розвитку механіки від такої простої черв'ячної передачі до сучасного шестицилиндрового трикутного двигуна внутрішнього згоряння. При цьому експонати, багато з яких створені за допомогою 3D-принтера, можна від душі покрутити, покрутити і навіть самостійно запустити. Як показує практика, цієї можливості раді не тільки діти, а й дорослі. Тут же проводяться досліди з котушкою Ніколи Тесли (спеціальний циліндр, навколо якого б'ють «блискавки»), запалюються плазмові лампи і кулі. Відчути себе Альбертом Ейнштейном можна за 150-250 рублів в експозиційно-виставковому корпусі «Морський Кенігсберг-Калінінград» на набережній Петра Великого.

Ну а якщо ви більше лірик, ніж фізик, то варто придивитися до дитячих вистав у Театрі ляльок і філармонії. У суботу, 11 листопада, о 12:00 ляльковий театр даватиме нетлінну «Муху-цокотуха» Корнія Чуковського. Вартість квитка на постановку, головними героями якої стануть все ж живі, а не дерев'яні актори, - 200 рублів. У неділю, 12 листопада, в Театрі ляльок будуть гасити різьблені віконниці і розписні вікна знаменитого Кошкіна будинку ( «Тілі-тілі-тілі-бом, загорівся котячий будинок», ну, ви пам'ятаєте). Казка Самуїла Маршака почнеться о 12:00, вартість квитків - 200 рублів. Для тих, кому за 3, в філармонії в цей же день розкажуть про пригоди Буратіно і його друзів . Ніяких «осучаснення» і дописування сюжету - класична синьоволоса Мальвіна, пошуки золотого ключика під музику Ігоря Морозова і повну відповідність тексту Олексія Толстого.

Ще один спосіб провести вихідні з дітьми так, щоб було цікаво і дорослим, - відправитися в зоопарк годувати величезних коропів коі. Саме цим заняттям закінчиться чергова екскурсія з циклу «Інший зоопарк» . А почнеться захід у вольєру з єнотами 11 листопада в 11:00. Завідуюча іхтіологічним відділом зоосаду Наталія Калініна розповість маленьким і великим екскурсантам про найдавніших мешканців морів, їх еволюції і штучно виведених риб. Коштує це задоволення 50 рублів, однак доведеться сплатити і вхідний квиток в зоопарк - 270 рублів для дорослих, 100 рублів для пенсіонерів та студентів, 50 рублів для дітей, до трьох років - безкоштовно.

Також підгодувати тварин пропонує форт «Денхофф» на вулиці Енергетиків. На території колишнього військового зміцнення вже давно влаштувався загін бойових котів, охороняє музей від гризунів, і ціла бригада кроликів. Іноді їх випускають погуляти разом, і це просто зброю масового ураження, «мімімішний» артобстріл. Якщо будете в силах припинити гладити звірків, обов'язково відвідайте місцеву гончарну майстерню і будиночок миловара. За невелику плату майстри проведуть спеціальний майстер-клас і навчать дітей азам свого мистецтва. Потім ви ще довго будете їсти суп з глиняного тарілки, виготовленої власним чадом. Може навіть, років через 20 змахне сльозу і подаруйте цю тарілку на весілля його нареченому чи нареченій.

Текст - Аліна Беляніна, фото - Кирило клейкі, Віталій Невар, «Новий Калінінград»; надані прес-службою Калінінградського зоопарку