Куди піти у вихідні в Москві

1. Вечір пам'яті Венедикта Єрофєєва: до виходу першої біографії письменника
  2. Виставка живопису та акварелі Марії Семенової «Зупинити миті»
  3. Виставка «Романови. Сімейні хроніки »
  4. Лекція «Нереалізовані архітектурні проекти радянської Москви»
  5. Олександр II Визволитель
  6. до 15 жовтня

Влітку культурне життя завмирає в очікуванні нового сезону, і вже в жовтні зазвичай починаються цікаві виставки, ставляться нові вистави, організовуються різноманітні заходи, тому питання куди піти у вихідні в Москві отримує все більше різнопланових рішень.

Сьогодні ми вам розповімо про цікаві події жовтня:

Вечір пам'яті Венедикта Єрофєєва: до виходу першої біографії письменника

Музей Срібного століття

У «Редакції Олени Шубіної» до 80-річного ювілею Венедикта Єрофєєва вийшла перша біографія письменника. Книга, що отримала назву «Венедикт Єрофєєв: сторонній», написана Олегом Лекмановим, Михайлом Свердлов і Іллею Симановський. Вона є унікальним виданням, для якого автори вперше опитали кілька десятків людей, які знали Венедикта Єрофєєва, і до складу якого входять ніколи раніше не публікувалися архівні матеріали та фотографії.

На вечорі пам'яті Венедикта Єрофєєва спогадами про письменника поділяться його близькі, друзі та знайомі, виступлять автори і видавці книги.

Виставка живопису та акварелі Марії Семенової «Зупинити миті»

ЦДХ

Зал № 15

До 04 жовтня

Якщо ви ще не вирішили точно куди піти у вихідні в Москві, радимо звернути увагу на виставку «Зупинити миті» - це ювілейна виставка художника. За експресією і легкістю живопису ховається величезна праця багаторічної роботи з натури і шлях пошуку художнього образу від реалізму до абстракції.

Легкі акварелі виконані в дивовижній техніці a la prima, що в перекладі з італійської мови означає живопис в один прийом. Живопис по попередньо зволоженою папері дуже швидка, вона дозволяє зупинити чудові миті життя, які чіпають душу будь-якої людини.

Виставка «Романови. Сімейні хроніки »

Нова Третяківка

Кримський Вал, 10

До 28 жовтня

Вперше експонуються фотографії та альбоми, що надійшли до музею в 1932 році безпосередньо з двох царських резиденцій: Гатчинського палацу, де вдова імператриця Марія Федорівна проживала після смерті чоловіка Олександра III, і Олександрівського палацу - останнього і улюбленого будинку сім'ї імператора Миколи II. Ці предмети знаходилися на житловий половині названих палаців і в особистому користуванні членів імператорських сімей.

Лекція «Нереалізовані архітектурні проекти радянської Москви»

Державний центральний музей сучасної історії Росії

10 жовтня

На початку XX століття Москва стає справжньою лабораторією нових ідей і сміливих проектів в архітектурі. Велика частина цих проектів так і залишилася на папері. Амбітні, провальні, сміливі, варварські, геніальні, неможливі - найяскравіші, але не трапилися архітектурні ідеї радянської Москви від 1900-х до 1990-х.

Олександр II Визволитель

Історичний музей

до 15 жовтня

Державний історичний музей, віддаючи належне своєму засновнику і видатному реформатору, відкрив масштабний виставковий проект «Олександр II Визволитель». Мета проекту - представити основні події чвертьстолітнім правління імператора, а також неупереджено розповісти про імператора як про людину, чия доля виявилася більш ніж трагічна. Загибель Олександра II, який став жертвою зародження російської тероризму, з'явилася грізної передвісницею прийдешнього кровопролитного зіткнення влади і суспільства.