Єкатеринбург спортивний: туристський клуб запрошує городян взяти участь в походах вихідного дня

24 лютого 2015 17:28 24 лютого 2015 17:28   Офіційний портал Єкатеринбурга і Управління з розвитку фізичної культури, спорту і туризму Адміністрації міста Єкатеринбурга продовжують знайомити читачів зі спортивними установами уральської столиці

Офіційний портал Єкатеринбурга і Управління з розвитку фізичної культури, спорту і туризму Адміністрації міста Єкатеринбурга продовжують знайомити читачів зі спортивними установами уральської столиці. На цей раз мова піде про спортивно-туристичному клубі Єкатеринбурга.

Туристський клуб був створений в 1950 році на базі міського спорткомітету. Час від часу його реорганізовували, перепідпорядковували, передавали з одного відомства в інше, і він ставав то міським, то обласним до тих пір, поки не з'явилася в кінці 1950-х років система Туристко-екскурсійних управлінь, а потім і обласних рад по туризму і екскурсіях по всій країні. Їм і підпорядкували існуючі міські туристські клуби аж до 1992 року.

В кінці 1996 року Постановою Глави міста Єкатеринбурга, підписаним Аркадієм Чернецьким, було створено муніципальне установа «Спортивно-туристський клуб міста Єкатеринбурга» при Управлінні по розвитку фізичної культури, спорту і туризму Адміністрації міста Єкатеринбурга, яке стало фактично правонаступником того міського клубу, історія якого була розпочато в 1950 році.

Візитною карткою спортивно-туристського клубу Єкатеринбурга є проведення масового туристичного заходу «Травнева прогулянка». Вперше на маршрут в 1984 році вийшло 250 чоловік, а вже в 1988 році в традиційний похід вирушило понад однієї тисячі осіб. У 2007 році з огляду на великий інтерес велосипедної громадськості міста було прийнято рішення про проведення окремого - велосипедного етапу. Кількість велосипедистів тоді склало 604 учасника. А в 2014 році на дистанції вийшло 9 тисяч 330 пішоходів та 6 тисяч 474 велосипедистів. Сьогодні туристський клуб реалізує такий напрямок туризму як походи вихідного дня. Доступність пам'яток в околицях міста Єкатеринбурга дозволяє цікаво і з користю для здоров'я провести дозвілля. Спільно з фахівцями турклубу кожен бажаючий зможе підібрати або скласти похід для себе, своєї сім'ї або компанії. Щорічно під керівництвом турклубу проходить 250 походів вихідного дня.

За довгу історію існування туристського клубу фахівці розробили і склали понад 1000 походів і маршрутів різного рівня складності, не тільки по околицях Єкатеринбурга, але і по всій території країни.

Довідка

Спортивно-туристський клуб міста Єкатеринбурга знаходиться за адресою вулиця Московська, 28 «б», 3 поверх. сайт: турклуб.екатерінбург.рф

Текст підготував Костянтин Сєров (телефон +7 (343) 371-21-09), фото www.yandex.ru

Ключові слова: управління з розвитку фізичної культури, спорту і туризму адміністрації міста Єкатеринбурга