NEWSru.com :: Нові господарі "Великого радіо" позбавили BBC FM-частоти в Москві

Нові господарі "Великого радіо" позбавили BBC FM-частоти в Москві
Тим часом, спроби зловити радіопрограми BBC на середніх хвилях, як правило, ні до чого не приводять. Рівень шуму через так званих "глушників" на них такий, що слухати радіо практично неможливо

Нові власники московської радіостанції "Велике радіо", що віщає в FM-діапазоні, поінформували Всесвітню службу BBC про те, що її програми російською мовою перестануть виходити в ефірі радіостанції, починаючи з другої половини дня п'ятниці. Представники холдингу "Фінам", який купив "Велике радіо" в липні цього року, пояснили, що програми BBC повинні бути зняті з ефіру на вимогу Комісії з ліцензування та контролю в області теле- і радіомовлення, повідомляє сайт радіостанції .

BBC має намір звернутися у Федеральну службу з нагляду у сфері масових комунікацій, зв'язку та охорони культурної спадщини з проханням переглянути рішення. Мовна корпорація закликає зберегти первісну концепцію станції, яка передбачає трансляцію програм BBC.

Керівник міжнародного телерадіомовлення BBC Річард Сембрук зазначив, що корпорація вклала багато сил і ресурсів в створення високоякісних програм для радіостанції. Аналогічні партнерські угоди BBC має зі станціями по всьому світу. "Наші програми доступні в FM-діапазоні більш, ніж в 150 столицях по всьому світу - це близько 75% від загального числа", - повідомив Сембрук.

Програми BBC і "Голосу Росії" транслювалися "Великим радіо" з травня цього року.

Відзначимо, що BBC вже в третій раз позбавляють можливості вести мовлення в Росії в високоякісному FM-діапазоні. 24 листопада 2006 року московська радіостанція "Радіо Арсенал", що входить до видавничого дому "Московские новости", припинила транслювати програми BBC , А на початку 2007 року той же зробила станція "Радио Ленинград" в Санкт-Петербурзі. "Радіо Ленінград" так само, як і в останньому випадку, заявила, що припинити трансляцію її програм зажадали місцева влада, відповідальні за ліцензування.

В результаті, тепер програми російської служби Бі-бі-сі можна слухати в середньохвильовому діапазоні на наступних частотах: Москва і Cанкт-Петербург - 1260 MW, Єкатеринбург - 666 MW. Програми також виходять на каналі "Новий день" через супутник "НТВ Плюс", а також через супутник Hotbird II. Вони також доступні в інтернеті на сайті BBCRussian.com.

Тим часом, спроби зловити радіопрограми BBC на середніх хвилях, як правило, ні до чого не приводять . Рівень шуму через так званих "глушників" на них такий, що слухати радіо практично неможливо. На думку співробітників радіостанції, відключення їх FM-мовлення в Москві та введення в дію "глушилок" було вироблено за вказівкою Кремля.

ВВС запропонували брати участь в конкурсі, якого немає

Мовлення ВВС на FM-частоті в Росії може бути відновлено, вважає глава Россвязьохранкультури Борис Боярсков. Це станеться в тому випадку, якщо компанія буде брати участь в конкурсах, що проводитимуться по Москві. "Відновити мовлення вони можуть також, врегулювавши питання з самим мовником -" Великим радіо ", - сказав Боярсков" Інтерфаксу ".

За словами Боярскова, в програмної концепції "Великого радіо" не було вказано, що ВПС буде здійснювати мовлення на його частоті, між тим в ефірі виходив цілий блок інформації.

"Ліцензіат, який організовує мовлення на цій хвилі, повинен був вказати в своїй концепції найменування ЗМІ - ВВС, що не було зроблено. Ми провели перевірку за цим фактом і зробили попередження мовника про те, що він повинен давати в ефірі мовлення тільки тим ЗМІ, які заявлені в програмній концепції і привести своє мовлення у відповідність зі своєю програмною концепцією ", - зазначив Боярсков.

Щоб врегулювати питання, за його словами, "Велике радіо" має подати в Россвязьохранкультури пропозиції щодо зміни своєї програмної концепції та вказати в ній найменування ЗМІ, яке мовитиме на частоті.

Глава відомства пообіцяв розглянути таку заяву в установленому порядку, в тому числі на засіданні Федеральної конкурсної комісії. "Чи можемо дати згоду, а можемо не дати. Але така заява має до нас вступити, а поки таких звернень не було", - сказав Боярсков.

Говорячи про можливість Бі-Бі-Сі отримати FM-частоту за конкурсом, він зазначив, що "поки планів виставлення частоти по Москві немає".