Викладачі з вузів Запоріжжя, Дніпропетровська і Києва брали участь у науковій конференції в Ялті

Українські вчені є частими учасниками «наукових» конференцій в окупованому Криму. Про це на прикладі Х-й Міжнародній науково-практичній конференції «Російська мова в полікультурному світі», яка відбулася в Ялті, розповів журналіст телеканалу «1 + 1» Яков Носков. Українські вчені є частими учасниками «наукових» конференцій в окупованому Криму

«Інтернаціональний статус форуму забезпечили вчені з 10 країн: РФ, Білорусі, Казахстану, Словаччини, Сербії, Йорданії, Греції, США, Китаю і ... України. Ну, звичайно, ДНР і ЛНР - без них в Росії нікуди. Їх, правда, в список держав в прес-релізі сором'язливо не включили. І так вдячні повинні бути за можливість на курорт з'їздити. А ось делегація з України вразила. Склад підібрався дуже цікавий », - написав Носков на своїй сторінці в Facebook 24 липня.

Перш за все він звернув увагу на професора Ірину Зайцеву, яку знають всі абітурієнти минулих років, оскільки за часів Януковича вона була не тільки заступник міністра освіти, а й главою Українського центру оцінювання якості освіти.

«Пані Зайцева - депутат Луганської облради, обрана за списками Партії регіонів. У 2010-му році вона була призначена заступником міністра освіти. Пізніше Дмитро Табачник, оцінивши заслуги підпорядкованої, надав їй посаду директора Українського центру оцінювання якості освіти. Власне, не дивно - з огляду на риторику Ірини Зайцевої. Ну, наприклад: «Загальновідомий факт, що український націоналізм сьогодні підняв голову і чітким фашистським кроком простує по сьогоднішній Україні при потуранні і під заступництвом президентської гілки влади, нещадно знищуючи на своєму шляху все наші культурні і духовні цінності, позбавивши нас можливості повноцінно використовувати міжнаціональний, а для основної частини населення нашого регіону рідну російську мову в суспільному житті країни, громадянами якої ми є ». Це - з її запиту на ім'я тодішнього голови Луганської облради Валерія Голенка. На календарі - 2008 рік. Хтось ще буде дивуватися настроям, які культивувалися на Донбасі? »- повідомляє журналіст, наводячи далі повний список представників з України (з повним списком учасників можна ознайомитися тут ).

Калінкін Валерій Михайлович - Донецьк.

Ковальов Валерій Іванович - Донецьк.

Мельникова Лариса Василівна - Донецьк.

Стребуль Людмила Олексіївна - Дніпропетровський Національний університет, кафедра лінгвістичної підготовки іноземців, доцент.

Каніболоцька Ольга Анатоліївна - Запорізький Національний університет, кафедра викладання другої іноземної мови, доцент.

Рагріна Жанна Михайлівна - Запорізький державний медичний університет, кафедра мовної підготовки, викладач.

Гейченко Катерина Іванівна - Запорізький державний медичний університет, завідувач кафедри мовної підготовки.

Калашник Лілія Володимирівна - Запоріжжя, дані відсутні.

Калашник Яна Володимирівна - Запоріжжя, дані відсутні.

Хейлік Володимир Дмитрович - Запорізький державний медичний університет, кафедра мовної підготовки, доцент.

«Отже, Донецьк. І ще десь Луганськ загубився. У прес-релізі є, в списку учасників - немає. Може, пані Зайцева і Київ, і Луганськ представляє, не знаю. І Запоріжжі. (...) І начебто аргументація є. Російська мова - справа потрібна. Це філологія. Наука. А в науці політичні моменти можна прибрати на другий план. Ось тільки конференція проходила навіть не в Росії. Чи не в Пітері, в Москві або Києві. А в Ялті. В окупованому Криму. Там, звідки йдуть банки. Куди не заходять круїзні лайнери. Куди не літають міжнародні авіакомпанії. Куди відмовляються їхати з концертами музиканти, оперні співаки та актори зі світовим ім'ям. Зате туди поїхав доцент Хейлік. Там зачитувалися роботи запорізьких викладачів з ЗНУ та медуніверситету. У включеному Криму вони представляли Україну.

А потім дякували Сергія Аксьонова, Володимира Константинова і Сергія Цекова. Вельми гідних і шанованих людей. Про це йдеться в резолюції, прийнятій одноголосно », - обурюється Носков.

«Я не знаю, що має статися, щоб професор Університету Аристотеля в Салоніках взяв участь в міжнародному форумі на території Північного Кіпру. Або, скажімо, доцент Батумського університету ім. Руставелі поїхав на науково-практичну конференцію в Цхінвалі. Ви можете собі таке уявити? Я ні, - підсумовує журналіст. - І, так - ті, хто не приїхав, а «всього лише» надіслав роботи, дозвольте поцікавитися - ви адреса як писали? Ялта, Крим, Росія? ».

Хтось ще буде дивуватися настроям, які культивувалися на Донбасі?
Ви можете собі таке уявити?
Ялта, Крим, Росія?