Театральні училища та коледжі в Москві

1. Список театральних ссузов
  2. надходження
  3. особливості навчання
  4. Робота і перспективи

Російська театральна школа за без малого 450 років свого існування здобула повагу і шану не тільки в межах Вітчизни, а й в десятках самих «театральних» країн світу і стінах їх провідних закладів цього профілю. Незважаючи на безліч економічних злетів і падінь, театральні навчальні заклади в Росії не тільки дбайливо зберегло всі досягнення попередників, але і нині продовжує дбайливо збирати і плекати нові таланти - в першу чергу в столиці.

Список театральних ссузов

Саме в Москві (і частково в Санкт-Петербурзі) розташовані провідні театральні училища, коледжі та школи країни - перелік яких нині виглядає так:

• театральна школа О. Табакова;
  • коледж музично-театрального мистецтва ім.Г.Вішневской;
  • театральний коледж ім.Л.Філатова;
  • театральний художньо-технічний коледж;
  • театральна школа «МЕЛ ОК» п / р Е.Махоніной;
  • недержавна "Перша Школа Мюзиклу".

Перший Московський Освітній Комплекс

Входить в топ-20 кращих навчальних закладів м Москви. Переможець пріоритетних національних проектів, флагман об'єднання. Учні регулярно займає призові місця в світовому чемпіонаті з професійної майстерності за стандартами «WorldSkills». У коледжі використовуються нові технології навчання, інноваційні методики та індивідуальний підхід до студентів.

Дізнатися більше >>

1. > Приватна установа професійної освіти "Столичний професійний коледж"

109544, г. Москва, ул. Вікова д. 21, стр. 3
    +7 (495) 510-45-98
    +7 (926) 825-22-97
  2. Сергієво-Посадський кіновідеотехніческій коледж

141300, м Сергієв Посад, просп. Червоної Армії, 193
    +7 (496) 542-58-00
    +7 (496) 542-58-78
  3. Театрально-художнього коледжу № 60

125315, Москва, Амбулаторний 1-й пр-д, 8/7
    +7 (499) 152-37-60
    +7 (499) 152-26-32
    Відкрити в новому вікні |

Крім того, при інституті ім.Ершова також існує театральний коледж (набір в який тимчасово призупинено), а прилеглим за спрямованістю до цього списку можна вважати знамените гос.учіліще естрадного та циркового мистецтва, що носить ім'я видатного клоуна всіх часів «Олівця» (М. Н.Румянцева).

надходження

Надходження в театральне училище в обов'язковому порядку передбачає творчий перегляд, і лише потім пройти співбесіду і - в деяких з московських ссузов - здати іспити з російської літератури і мови. Однак основою для надходження, зрозуміло, будуть служити саме творчі здібності - включають декламацію приймальної комісії (найчастіше включають акторів театру і кіно першої величини) уривків з віршованих творів, демонстрація вокальних і / або танцювальних здібностей, та інше. Загалом - всього того, що так геніально було піднесено в безсмертної комедії «Карнавал» з Іриною Муравйової в головній ролі мріє про театр дівчинки.

особливості навчання

Залежно від закінчення 9 або 11 класів термін навчання в театральному училищі стандартний, і становить 3г.10 міс. в першому випадку, і 2г.10мес. - у другому. Далі ж починаються відмінності від інших спеціальностей середньої спеціальної освіти - полягають в виключно безкоштовному принципі навчання, але при дуже серйозних навантаженнях (для студента театрального ССУЗов навчальний день, що триває з 9 ранку до 7-8 вечора - норма). Перша частина дня в цьому випадку виділяється на загальноосвітню частина навчання, а друга - на практичну і вивчення професійних предметів. Такий же невід'ємною частиною освіти є репетиції і участь в постановках спектаклів (що подовжує зайнятість і зовсім до 10-11 вечора) - з частими виїздами на гастролі навіть для юнаків і дівчат в такому юному віці.

Крім того, невід'ємною частиною театрального життя студентів є дуже дружна і весела атмосфера.

Робота і перспективи

При необделённості талантом і витримці, що дозволила здолати всю навчальну програму, випускники театральних училищ Москви можуть сміливо розраховувати на дуже райдужні перспективи. Їх із задоволенням беруть в театральні та подібні за спрямованістю (наприклад, хореографічні) ВНЗ, а виступи найбільш обдарованих на майданчиках італійських, французьких, англійських або американських театрів давно нікого не дивує. Завжди знайдеться застосування і тим, хто проходив навчання не за фахом акторської майстерності, а вибрав напрямок театрально-декораційного мистецтва, музичного виконавства, хореографічного мистецтва, вокалу та навіть менеджера соціо-культурної діяльності.

На жаль, зарплата початківців акторів навіть в московських театрів не дуже велика - однак її постійне зростання прямо пропорційний таланту і затребуваності.