Складено список неефективних вузів Росії: тамбовських університетів в ньому немає

Міністерство освіти і науки РФ склало список неефективних вузів Центрального федерального округу, повідомляє Лента.ру з посиланням на голову Російського студентського союзу Артема Хромова, який ознайомився з цим списком. Неефективними визнані 40 вузів і 81 філія в ЦФО.

У списку фігурують московські вищі школи РДГУ, МАРХИ, ГУУ, Літературний інститут імені Горького і ряд інших вузів, в тому числі, філія МДУ імені Ломоносова в Пущино.
Крім іншого в списку аутсайдерів:

Брянськ: Брянський державний університет ім. академіка І.Г. Петровського, Брянська державна інженер-технологічна академія та інші.
Володимир: ковровского державна технологічна академія ім. В.А. Дегтярьова і інші.
Воронеж: Воронезький державний педагогічний університет, Воронезький державний педагогічний інститут, Воронезька державна лісотехнічна академія, Воронезький державний інститут фізичної культури і інші.
Іваново: Івановська державна сільськогосподарська академія ім. академіка Д.К. Бєляєва, Філія Російського державного гуманітарного університету в м Іваново.
Калуга: Калузький державний університет ім. К.Е. Ціолковського.
Кострома: Костромської державний університет ім. Н.А. Некрасова, Костромської державний технологічний університет, Костромська державна сільськогосподарська академія та інші.
Московська область: Московська державна академія фізичної культури, філія МДУ в м Пущино, Бронницкий філія МАДИ, Лобненського філія МЕСІ, Єгор'євський філія МДГУ ім. М.А. Шолохова, філії РДГУ в м Кашире, Воскресенську, Павловський посад, Чехов, Електросталь, МАМІ в м Дмитрові і Ликино-Дулево, філії МДУП в м Сергієв Посад, Дмитрові, Литкаріно, Можайськ і інші.
Орел: Орловський державний аграрний університет та інші.
Рязань: Рязанський державний університет ім. С.Є. Єсеніна, Рязанський державний агротехнологічний університет ім. П.А. Костичева та інші.
Смоленськ: філія МАДИ в г. Смоленск і філія МГИУ в м Рославль.
Тула: філії Московського державного університету культури і мистецтв, московський державний університет шляхів сполучення і інші.
Твер: філії МДУП в м Кимри, РДГУ до Твері, ТГУ в м Нелидово і Ржев, ТДТУ в м Ржев, Торжок, Бежецк, Вишній Волочек, Конаково, Кувшинов та інші.
Ярославль: Ярославський державний технічний університет, Ярославський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, Ярославська державна сільськогосподарська академія та інші.

За словами заступника міністра освіти Олександра Клімова, потрапляння в список неефективних вузів не означає, що вищий навчальний заклад буде закритий. Не виключено, що такі вузи можуть бути реорганізовані або їх ефективність буде підвищена іншим способом. Очікується, що робота над програмою дій по ним буде йти з грудня 2012 по лютий 2013 року.

Як обіцяв міністр освіти Дмитро Ліванов, список неефективних вузів повинен був бути підготовлений до 26 жовтня, однак поки він не оприлюднений. Як би там не було, за оцінкою міністра, в список потраплять до 25 відсотків вузів і до 50 відсотків філій. На основі оцінки ефективності вузів в травні 2013 року Міносвіти має подати список вищих шкіл, які підлягають реорганізації.

Ефективність вузів оцінювалася в рамках підготовки реформи освіти. Моніторинг проводився з 15 серпня по 15 вересня - вузи оцінювалися по 50 ключових параметрів: середній бал ЄДІ абітурієнтів, частка наукової роботи у вузі, цитованість викладачів і так далі.

Повний список неефективних вузів Росії

Якщо ви помітили помилку чи опечатку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter