Санкт-Петербурзький технікум бібліотечних та інформаційних технологій

Санкт-Петербурзьке державне бюджетне професійний освітній заклад (СПб ГБПОУ)

Санкт-Петербурзький бібліотечний технікум є одним з найстаріших бібліотечних технікумів в країні. Він почав працювати в 1930 році. Після війни технікум відновив свою роботу на підставі розпорядження Виконавчого комітету Ленінградської міської Ради депутатів трудящих від 25.09.1945 № 1063 як Ленінградський бібліотечний технікум.

У 2009 році технікум змінив назву і розширив перелік спеціальностей.

В даний час технікум проводить навчання осіб, які мають основну загальну і середню загальну освіту за очною та заочною формами навчання за спеціальностями:

«51.02.03 Библиотековедение», кваліфікація «бібліотекар».

«46.02.01 Документаційне забезпечення управління та архівознавство», кваліфікація «спеціаліст з документаційного забезпечення управління, архівіст».

«09.02.05 Прикладна інформатика» (тільки на базі середньої загальної освіти і за очною формою навчання), кваліфікація «технік-програміст».

В процесі навчання студенти опановують теоретичними знаннями і професійними навичками, необхідними майбутнім фахівцям. Навчальний план технікуму передбачає вивчення навчальних дисциплін загального гуманітарного та професійного спрямування, в тому числі основи філософії, історія світової та вітчизняної культури, іноземні мови; документознавство, економіка і менеджмент бібліотечної справи, бібліотекознавство, технічні засоби інформатизації; мультимедійні технології, архітектура ЕОМ, комп'ютерні мережі та інші.

У Санкт-Петербурзі знаходяться бібліотеки і архіви, що мають світове значення, а бібліотекарі міста мають унікальну практичним досвідом, тому в технікумі організовані екскурсії в бібліотеки та архіви по відповідним професійним модулів.

Виробнича практика студентів проходить в кращих бібліотеках і архівах Санкт-Петербурга, як у відділах обслуговування, так і в відділах автоматизації. Випускники технікуму завжди славилися гарною практичною підготовкою і без допомоги наших колег-бібліотекарів Санкт-Петербурга і Ленінградської області технікум навряд чи зміг домогтися таких результатів.

Щорічно студенти технікуму проходять практику в кращих бібліотеках міста, серед них ЦМПБ ім. В. В. Маяковського, ЦМДБ ім. А. С. Пушкіна, Російська національна бібліотека, Бібліотека Академії наук, бібліотеки Централізованих бібліотечних систем.

Завдяки тісним зв'язкам з бібліотеками Санкт-Петербурга і Ленінградської області, технікум надає своїм випускникам активне сприяння в працевлаштуванні.

Навчання ведеться російською мовою.

Після закінчення навчання випускникам видається диплом державного зразка.

Навчання безкоштовне і загальнодоступне, студентам очної форми навчання виплачується державна академічна стипендія в залежності від результатів навчання, при успішних результатах можливе збільшення розміру стипендії.

Особам, які потребують студентам виплачується державна соціальна стипендія. Юнакам надається відстрочка від армії.

Гуртожитки технікум не надає.

Умови прийому і необхідні документи можна подивитися в розділі «Абітурієнтам»