Проза, байка, вірш для театрального: як підбирати?

Нам надходить багато запитань про те, що таке проза, байка, вірш для вступу до театрального вузу, як їх правильно підбирати і правильно читати? Ми постаралися систематизувати основні блоки питань і дати на них найбільш комплексні відповіді. Ось що вийшло.

• Яку прозу слід готувати для вступу до театрального вузу?

«Прозу» можна брати з п'єс, оповідань, і різних літературних творів. Є як монологовая, так і описова проза. Яскравий приклад монологовой прози - монолог Сонечки з короткого твору Марини Цвєтаєвої «Як я люблю любити». Монолог - це розповідь від першої особи (від імені героя). Описова проза, це все, що, так чи інакше, розповідає про героїв в третій особі.

Зазвичай вважається, що в підготовці програми для театрального вузу - бажано брати описову прозу. Але не скрізь це так, хоча перевагу до «описовим» варіантам в більшості вузів - зберігається.

У деяких вузах вважається, що слід представляти для показу в театральне - класичні твори. Зокрема, якщо Ви будете спробувати себе в Щукінське або Щепкинское театральне училище - там, швидше за все, попросять прочитати щось із класики. Тому Ваша програма для театрального - повинна складатися, в основному, з класичних творів.

Втім, нехтувати сучасними творами теж не варто: у Вашій програмі повинні бути і вони. Але програму слід формувати все ж - на основі «класики». Отже, Ваша програма для вступу до театрального повинна складатися з трьох творів прози, трьох віршів, 2-3 байок. З них - два класичних уривка (по кожному напрямку), один - сучасний.

• Як підбирати собі прозу, байку і вірш для вступу до театрального?

Перш за все, потрібно брати ті тексти, які Ви найкраще почуваєте, розумієте стан героїв, можливо, вже були в ситуаціях. взятих із контексту. При виступі не намагайтеся нічого зображувати і показувати - читайте як відчуваєте. Також Вам потрібно зрозуміти, кому Ваш герой адресує свій монолог (якщо текст вимовляється від першої особи), що він відчуває при проголошенні того чи іншого текстового пропозиції.

Дуже добре, якщо б у Вашій програмі для підготовки до театрального вузу - містилися комедійні і трагедійні тексти, це розкриє Вашу емоційну палітру і визначить глибину Вашого обдарування. Багато з тих текстів, що Вам можуть стати в нагоді - Ви зможете почерпнути в нашій групі «Театральні монологи» ВКонтакте . Там міститься будь-яка проза, байка, вірш для показу в театральний, і не тільки. Крім того, там можна попросити пораду стосовно правильності та повноти Вашої програми для надходження, і Вам неодмінно допоможуть.

• Чи є «табуйовані» твори (ті, які екзаменатори «не люблять»)?

Практично немає, але намагайтеся підбирати «Не затерті» твори (поза рамками шкільної програми). «Вірші про радянський паспорт», «монолог Чацького», «Ти жива ще, моя бабуся», та інші активно вивчаються твори в школі - краще не брати. Чомусь деякі екзаменатори не люблять віршів Едуарда Асадова.

• Якщо мені 28 років - чи можна мені йти в театральний?

У деяких театральних вузах є чітке обмеження за віком, в інших таке обмеження чітко не встановлено. У будь-якому випадку, якщо Вам «в межах 30 років» - краще спробувати поступити на заочний.

• Якщо у мене проблеми з фігурою (зором, особою, дикцією, і так далі) - чи візьмуть мене в театральний?

Проблема проблемі ворожнечу. Якщо є невелике відхилення від «норми» - нічого страшного. Це може навіть стати Вашої індивідуальної «фішкою».

Ідіть і не бійтеся. А якщо хочете професійно підготуватися (проза, байка, вірш для вступу до театрального вузу) - записуйтеся в нашу Театральну школу .

Чекаємо Вас.

Яку прозу слід готувати для вступу до театрального вузу?
Як підбирати собі прозу, байку і вірш для вступу до театрального?
Чи є «табуйовані» твори (ті, які екзаменатори «не люблять»)?
Якщо мені 28 років - чи можна мені йти в театральний?