Про університет - Уральський архітектурно-художній університет

Уральський державний архітектурно-художній університет є одним з провідних вузів країни, які готують висококваліфіковані кадри в галузі містобудування, архітектури, дизайну, образотворчого мистецтва.

Історія університету бере свій початок в 1947 році, коли в Уральському індустріальному інституті (нині Уральський федеральний університет) була створена кафедра архітектури, на базі якої в 1967 році була відкрита філія Московського архітектурного інституту, перетворений в 1972 році в самостійний Свердловський архітектурний інститут. У 1995 році інститут отримав державний статус академії.

Наказом Міністерства освіти і науки РФ № 1246 від 29 жовтня 2015 р вуз перейменований в федеральне державне бюджетне освітня установа вищої освіти «Уральський державний архітектурно-художній університет».

В даний час УрГАХУ - найбільший в Росії вуз архітектурно-художнього профілю, єдиний в Уральському федеральному окрузі. Це складний освітній, науковий і творчий комплекс, що забезпечує безперервну багаторівневу підготовку фахівців, яка включає довузівську підготовку, бакалаврат, специалитет, магістратуру, аспірантуру, підвищення кваліфікації та професійну перепідготовку.

В університеті реалізуються основні освітні програми за спеціальностями та напрямками підготовки укрупнених груп напрямів підготовки і спеціальностей вищої освіти «Культура і мистецтво», «Будівництво та архітектура» і за програмами післявузівської професійної освіти. Освітні програми підготовки, реалізовані в УрГАХУ, входять в рейтинг кращих програм в рамках проекту «Кращі освітні програми інноваційної Росії», який проводиться щорічно журналом «Акредитація в освіті» спільно з Національним центром суспільно-професійної акредитації.

В університеті навчається близько 2300 студентів та 55 аспірантів. Науково-освітню діяльність здійснює кваліфікований склад педагогів чисельністю близько 300 осіб. Серед них 49 докторів і професорів, близько 100 кандидатів наук і доцентів. Понад 100 викладачів є членами творчих спілок - Союзу архітекторів, Спілки дизайнерів, Спілки художників і Спілки кінематографістів Росії.

У структурі університету 5 факультетів: архітектури , дизайну , Очно-заочного (вечірнього) навчання , довузівської підготовки , Додаткової професійної освіти ; Інститут образотворчих мистецтв . також працює аспірантура .

Університет здійснює багаторівневу підготовку за напрямами «Архітектура» та «Дизайн» з термінами навчання за освітніми програмами бакалавра архітектури - 5 років, бакалавра дизайну - 4 роки, магістра архітектури - 2 роки, магістра дизайну - 2 роки. За спеціальностями образотворчого мистецтва - наскрізна підготовка з терміном навчання 6 років.

В університеті найбільша на Уралі бібліотека по архітектурі і мистецтва - 80 тис. томів, Музей архітектури і дизайну, сучасний спорткомплекс, спортивна база на озері Шарташ, 2 гуртожитки на 600 місць, комплекс громадського харчування. Загальна площа навчально-лабораторної бази становить понад 30 тис. Кв. м. На базі університету успішно працює єдиний в країні Уральський центр розвитку дизайну, створений в 2008 році за підтримки Міністерства економіки РФ, Губернатора та Уряду Свердловської області.

В університеті працює видавництво, журнал «Архитектон», що входить до списку провідних рецензованих журналів ВАКу, студентська газета «Архіпелаг».

Аналіз основних показників демонструє зростання і розширення сфери наукової діяльності, підвищення наукового і практичного ефекту від проведених робіт. Зростає число публікацій викладачів, аспірантів і студентів в наукових журналах, в тому числі і в журналах, рекомендованих ВАК. За рейтингом цитування та інтенсивності публікаторськой діяльності УрГАХУ займає перше місце серед архітектурно-художніх вузів Росії.

У 2013 році УрГАХУ увійшов до складу Міжнародної асоціації університетів і коледжів мистецтв, дизайну і медіа «Cumulus» і пройшов перший етап валідації освітніх програм з архітектури спільної з комісією МСА - ЮНЕСКО.

Студенти та аспіранти УрГАХУ - постійні призери щорічних міжнародних, всеукраїнських та регіональних конкурсів: «Архітектура», «Євразійська премія», «Кінопроби», «Рука майстра», «Малі архітектурні форми міста Єкатеринбурга», а також постійні призери конкурсів промислового дизайну, що проводяться міжнародними гігантами в світі електроніки та автомобілебудування - концернами «Міцубісі моторс», «Фольксваген», «Самсунг електронікс».

Професори університету - лауреати міжнародних конкурсів «Алмазна премія миру», «Золота пальмова гілка» в Каннах, на кращий підручник з архітектури, міжнародного фестивалю «Зодчество», відзначені національним призом «Вікторія», «Кришталевий Дедал», золотими медалями та дипломами за кращі монографії, каталоги і творчі роботи.

В цілому студенти і викладачі університету стали лауреатами та дипломантами близько 120 конкурсів, фестивалів, виставок.

В університеті застосовуються сучасні освітні технології: дистанційне навчання, інтерактивні методи, інтернет-тестування і ін.

Активне студентське життя організовує студентський Рада. При ньому працюють спортклуб, студентський клуб, студентський театр, Театр моди, поетичне об'єднання.

Випускники працюють головними архітекторами в великих містах Росії (Єкатеринбург, Сочі, Тюмень, Красноярськ і ін.), А також провідними дизайнерами в корпораціях «КАМАЗ», «ВАЗ», «Ніссан», «Пежо», «Тойота» та ін.

УрГАХУ має договірні зв'язку і здійснює міжнародне співробітництво з Паризьким університетом «Сорбонна», Флорентійським університетом, з рядом університетів і фірм Великобританії, США, Японії, Китаю, Південної Кореї, Німеччини, Канади.

З кожним роком розширюється інформаційний простір вузу. Розвивається і модернізується парк комп'ютерної техніки та обладнання. В університеті близько 700 комп'ютерів і понад 300 одиниць друкарської і копіювальної техніки, 11 комп'ютерних аудиторій.

Адреса: 620075 Росія, Єкатеринбург, вул. Карла Лібкнехта, 23.