Право студента на перездачу

" Назад

Досить часто у студента виникає потреба в перездачі певного предмету внаслідок різних причин. Найчастіше перездача здійснюється в разі отримання незадовільної оцінки за іспит, за поточний модульний контроль, наявності заборгованості, в разі відсутності студента при складанні іспиту, внаслідок хвороби або при наявності інших поважних причин.

У разі отримання незадовільної оцінки або наявності заборгованості, можливість перездачі іспиту з відповідного предмета надається тільки два рази. Перездача вдруге може бути здійснена при комісії, створеної деканом. Виставлена ​​в залікову книжку оцінка в результаті повторної перездачі є остаточною.

Коли студент був відсутній під час складання іспиту внаслідок хвороби, то в обов'язковому порядку про хвороби повідомляється деканат не пізніше дня наступного за екзаменаційним днем, і протягом тижня в деканат подається довідка з лікувального закладу з підтвердженням наявності хворобливого стану під час іспиту (для студентів денної форми навчання - завірену студентською поліклінікою університету).

Перездача іспитів оформляється у відповідній заліково - екзаменаційної відомості (Додаток Е) або заліково-екзаменаційних листом (Додаток Ж). Такі відомості (листи) для перескладання іспитів видаються викладачам (як виняток - студентам) тільки після закінчення екзаменаційної сесії.

Коли перездачу приймає не один викладач, а призначається комісія, то і відповідно відомість повинна бути підписана всіма членами такої комісії.

У деяких вузах встановлено, що в разі відсутності поважних причин неявки студента на планове складання або перездачу ПМК така неявка прирівнюється до оцінки «незадовільно» і, таким чином, студент втрачає право на наступну перескладання.

Коли після двох спроб перездачі, поточний модульний контроль так і не був складений, студент зобов'язаний повторно вивчити дисципліну в обсязі 20 годин на контрактній основі.

Бувають випадки, коли викладачі допускають до перездачі тільки в разі отримання відповідної оплати від студента, аргументуючи це тим, що право здачі відповідного предмета було одного разу використано і наступного разу перездача прирівнюється до контрактної форми навчання. Варто зауважити, що така заява є прямим порушенням студентського права. Відомий випадок, коли в 2012 році студентами Тернопільського національного економічного університету була організована страйк далеко від центрального корпусу університету, як акт проти незаконності дій університету брати гроші за перездачу.

Студентська організація «Студентський захист» звернулася до Міністерства освіти і науки України та Державної інспекції навчальних закладів України з відповідною вимогою доручити керівництву Тернопільського національного економічного університету скасувати протиправне рішення, щоб захистити права студентів.

Варто зауважити, що студенти повинні знати, які саме послуги у вищому навчальному закладі можуть бути надані за гроші. Кабінет Міністрів України затвердив Перелік платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності. Такими послугами є організація громадянам платних лекцій і консультацій тільки з питань науки, техніки, права, культури, мистецтва, фізичної культури, спорту, туризму, краєзнавства, але відповідні заходи не можуть бути проведені з дисципліни, яка викладається в університеті.

У багатьох університетах затверджені відповідні положення, що визначають порядок оцінки студентів і відповідно встановлюють правила перездач. Наприклад, Положення «Про порядок оцінки знань студентів при кредитно - модульної системи організації навчального процесу в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка» передбачає, що студенти, які отримали на сесії одну - дві незадовільні оцінки (залік і диференційований залік) (в тому числі не з'явилися на іспит або залік без поважних причин), можуть використовувати право ліквідації академічної заборгованості. Складання іспитів вдруге може бути здійснена тільки два рази з кожного навчального предмету: одного разу викладачеві, другий - членам створеної деканом факультету комісії.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!