Як стати актором? Акторське мистецтво в вузах Москви

Про всесвітню славу, зйомках в кіно, надзвичайних гонорарах, натовпах шанувальників, аншлагах і іншу красу гламурної артистичного життя мріє більшість підлітків, але мало хто замислюється, наскільки важка професія актора і як складно потрапити на зоряний олімп. Спочатку потрібно витримати божевільний багатоетапний конкурс в театральні вузи, кілька років повністю віддати навчанні, постійно брати участь в утомливих і не завжди успішних кастингах ... З тих юнаків і дівчат, яким вдається вступити до театрального, тільки одиниці стають відомими артистами.

Де є напрям «Акторське мистецтво»?

Почнемо огляд з найвідоміших акторських вузів Москви, адже саме туди спрямовується більшість юних обдарувань.

1. Школа-студія МХАТ

Школа-студія ім. Вл. І. Немировича-Данченка при МХАТ ім. А. П. Чехова заснована за заповітом легендарного режисера і існує з 1943 року. Серед відомих випускників Євген Євстигнєєв, Володимир Висоцький, Глафіра Тарханова, Олег Табаков та інші відомі артисти. Середній конкурс в Школу-студію - більше 30 чоловік на місце.

У минулому році мінімальний прохідний бал досяг позначки 311, на бюджет прийняли 22 людини. Для того щоб вступити, необхідно успішно здати російську мову і літературу, а також пройти творчий і фахове випробування.

2. «Тріска»

Вище театральне училище ім. М. С. Щепкіна при Малому театрі більш відоме як «Тріска» і зараз є інститутом. Це найстаріший вітчизняний театральний вуз, який був заснований в 1809 році. Тут отримати професію актора можна, відучившись в одній з шести майстерень - Дмитра Кознова, Ольги Соломіної, Віктора Коршунова, Василя Бочкарьова, Бориса Клюєва, Володимира Бейліса, Віталія Іванова. Конкурс в деякі роки досягав 300 осіб на місце, так що цей вуз - тільки для найсміливіших і талановитих.

Мінімальний прохідний бал в минулому році був 391, цей поріг змогли подолати всього 34 людини.

Що потрібно здавати? Російська мова, літературу, пластику, колоквіум.

Російська мова, літературу, пластику, колоквіум

3. ВДІК

Всеросійський державний університет кінематографії імені відомого радянського режисера С. А. Герасимова - ще одне легендарне навчальний заклад, заснований в 1919. Тут готують акторів кіно, режисерів, художників-постановників, продюсерів та інших працівників кіноіндустрії. Тому, якщо ви мрієте про словах «Увага! Камера! Мотор! », Вам сюди. У ВДІКу є навіть власна навчальна кіностудія. При вузі також працює Коледж кіно, телебачення і мультимедіа ВДІК. Вступити дуже складно: іноді конкурс до вузу доходить до 100 чоловік на місце.

Акторську освіту можна, вступивши в одну з майстерень. Їх ведуть такі метри, як режисери Сергій Соловйов і Володимир Фокін. Прохідний бал - 242, в минулому році було виділено по 18 бюджетних місць в кожній.

Які іспити вам належить скласти? Російська мова, література, творче і професійне випробування, співбесіда.

4. ГИТИС

У Російському університеті театрального мистецтва напряму «Акторське мистецтво» немає, але є схожі:

• «Артист драматичного театру і кіно» - прохідний мінімальний бал 284, виділено 29 бюджетних місць;
  • «Артист музичного театру» - на бюджет приймуть 16 осіб, які набрали більше 262 балів;
  • «Артист естради» - тут заплановано 11 місць, прохідний бал - 326.

Конкурс в ГИТИС в цьому році склав майже 900 осіб на місце.

Що потрібно здавати? Російська мова, літературу, творче і професійне випробування, співбесіда.

Російська мова, літературу, творче і професійне випробування, співбесіда

5. Московський державний університет культури і мистецтв

Це найбільший російський вуз, який готує працівників культури і мистецтв - акторів, хореографів, режисерів, музикантів, дизайнерів ... МГУКИ закінчили такі відомі артисти, як Леонід Агутін, Георгій Дронов, Віктор Зінчук, Денис Майданів. Вступити сюди трохи простіше, оскільки конкурс нижче, ніж в мастодонтів театрального і кінематографічного освіти. Прохідний мінімальний бал - 324, бюджетних місць виділено - 20.

Іспити: акторське мистецтво, мистецтво театру, література, російська мова.

6. Російська державна спеціалізована академія мистецтв

Це особливе навчальний заклад. На даний момент академія є єдиним вузом, де люди з ОВЗ можуть пройти повноцінну вищу професійну підготовку в галузі мистецтва - стати музикантом, актором, режисером, художником. В деякій мірі ідея інклюзивної освіти реалізується в багатьох інститутах і університетах, але тільки в РГСАІ воно є основою всього навчального процесу.

Мінімальний прохідний бал на напрямку «Акторське мистецтво» - 260 (за рахунок федерального бюджету зможуть навчатися 10 осіб).

Які іспити потрібно здавати? Російська мова, літературу, творче випробування, а також співбесіду.

Кому не підходить професія актора?

Якщо ви твердо вирішили потрапити під заступництво Мельпомени, то спочатку перевірте, чи дозволяє це ваше здоров'я. Професія актора пов'язана з постійними сильними емоціями, адже потрібно повністю вживатися в образ, а також з роз'їздами, ненормований робочий тиждень, стресами ... Люди насправді часто буквально падають від втоми, адже в день буває по 2 - 3 вистави.

Якщо у вас слабке серце або проблеми з тиском, нервовою системою краще вибрати іншу спеціальність, інакше ви серйозно підірвете здоров'я.

Для успішної роботи акторові потрібні хороші зір, слух, поставлені мова і пластика рухів, тому якщо є мовні, зорові і слухові розлади або порушена координація рухів, то про професійну акторську кар'єру доведеться забути. Спробуйте себе в театральних школах і студіях. Історія знає чимало прикладів, коли артисти пробивалися вгору виключно завдяки таланту і вірі в мрію, не маючи ні ідеальних зовнішніх даних, ні доброго здоров'я, ні відповідних зв'язків, навіть коли недалекі члени приймальної комісії і продюсери так і говорили: «Вам в мистецтві робити нічого ! ».

Де є напрям «Акторське мистецтво»?
Що потрібно здавати?
Які іспити вам належить скласти?
Що потрібно здавати?
Які іспити потрібно здавати?
Кому не підходить професія актора?