АГІІК може потрапити в список неефективних вузів

Арктичний державний інститут культури і мистецтва має ознаки неефективності, такі дані попередніх підсумків моніторингу ВНЗ, які представило Міністерства освіти та науки.

як повідомляє Газета.Ru , У кожного п'ятого вузу міністерство освіти і науки знайшло ознаки неефективності. На сьогоднішній день вони виявлені у 18,4% головних вузів і 20,4% філій. Частка недержавних вузів, що мають «ознаки неефективності», становить понад 35%, державних - 7,5%.

«Хочу особливо звернути увагу, що освітні організації, які потрапили в цей попередній список, мають реальні шанси вийти з нього і згодом бути визнані ефективними, - заявив Дмитро Ліванов.

- Для цього є і реальний інструментарій, який буде використовувати Міністерство освіти і науки при проведенні подальших етапів моніторингу ».

Близько 11,5% головних російських вишів не представили в Міносвіти необхідні відомості. За ним інформація була направлена ​​в Рособрнадзор, який повинен провести позапланові перевірки цих навчальних закладів, а також в Генпрокуратуру з проханням розглянути питання про порушення федерального законодавства.

Другим етапом оцінки ефективності вузів буде засідання робочих груп, які до 23 листопада запропонують міжвідомчої комісії розглянути питання про визнання відповідних університетів, академій та інститутів неефективними. У свою чергу, деякі з цих вузів можуть бути віднесені до тих, які зажадають оптимізації або реорганізації. Передбачається, що така реорганізація буде проходити шляхом приєднання до інших, більш сильним вищим навчальним закладам, а філії будуть просто закриватися.

У Сибірському федеральному окрузі з ознаками неефективності працюють десять вузів. Серед них - Алтайська державна академія освіти імені В.М. Шукшина, Новосибірська державна архітектурно-художня академія і т.д. На Далекому Сході ознаки неефективності є у п'яти вузів, причому всі вони - державні: Амурський держуніверситет, Камчатський держуніверситет ім. В. Берінга, Приморська державна сільськогосподарська академія, Арктичний державний інститут мистецтв і культури в Якутії, Комсомольський-на-Амурі державний технічний університет.

Серед вузів, які визнані неефективними, більшу частину складають державні педагогічні вузи. Такі виявлені в Челябінську, в Барнаулі, Махачкалі, Грозному, Глазове, Чебоксарах, Уфі, Ульяновську.

Всього в цьому році в моніторингу ефективності взяли участь 1054 вузу і філії, в тому числі 480 недержавних. Не надали інформацію для моніторингу 108 вищих навчальних закладів, а також 14 вузів не надали пояснення в розходженні даних.

Ефективність діяльності, згідно з новими правилами, оцінюється на основі 50 показників, з яких шість використовуються для базової групи вузів. Решта застосовуються для оцінки філій і специфічних вузів. З цього року навчальні заклади розділені на шість груп з яскраво вираженою специфікою діяльності - військові, медичні, сільськогосподарські, творчі, спортивні і транспортні.

Основні шість показників, за якими в цьому році оцінюється діяльність вузів, такі: середній бал ЄДІ зарахованих абітурієнтів, обсяг коштів, спрямованих на науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи в розрахунку на одного педагогічного працівника, частка іноземних студентів (в тому числі з країн СНД), доходи в розрахунку на одного педагогічного працівника, загальна площа навчально-наукових приміщень і інфраструктура в розрахунку на одного студента, а також працевлаштування випускників. Щоб вуз був визнаний ефективним, він повинен виконати три з шести вимог.

джерело: Газета.Ru