5 кращих художніх училищ

3. 3. Ростовське художнє училище імені М.Б. Грекова
  4. 2. Свердловське художнє училище імені І.Д. Шадра
  5. 1. Московське академічне художнє училище пам'яті 1905 років

Художнє училище може дати багато можливостей для тих, хто планує пов'язати своє життя з образотворчим мистецтвом. Після закінчення навчання ви зможете отримати професію дизайнера , вчителя малювання, реставратора , декоратора , скульптора або відправитися у вільне плавання, - бути вільним художником , Відкрити свою образотворчого мистецтва-студію або інший бізнес. Вчитися образотворчому мистецтву можна продовжувати і після закінчення училища, вступивши до художній вуз - там можна розвинути отримані навички до досконалості, а при трудоустройсве розраховувати на більш високі посади. Якщо ви твердо вирішили пов'язати своє життя з малюванням, вам дорога одна - в художнє училище. Яке саме вибрати, читайте в нашому рейтингу. Ми виділили 5 кращих навчальних закладів Росії, які дозволять вам максимально розвинути свій талант і володіти мистецтвом малюнка на вищому рівні.

5. Ярославське художнє училище

Джерело зображення: yarnews
Джерело зображення: yarnews.net

Ярославське художнє училище (Яху) - одне з найстаріших навчальних закладів середньої освіти в Росії. Його історія бере початок з 1869 року: в цей рік в Ярославлі були відкриті перші малювальне класи, швидко стали популярними не тільки у дітей, але і у дорослих. Незабаром на їх основі було відкрито мистецький навчальний заклад, що стало одним з кращих в Центральній Росії, а виставки і творчі конкурси тут стали проводитися щороку. В наші дні традиція малювальних класів відродилася в училище знову, зробивши мистецтво доступним кожному, і зараз Яху - це великий культурний центр нашої країни. Бажаючим тут вчитися доводиться непросто: конкуренція серед вступників велика, а вимоги викладачів строгі. Однак саме випускники Яху нерідко виявляються в числі кращих студентів провідних художніх вузів Москви і Санкт-Петербурга.

Офіційний сайт: yar-yahu.ru

Освітні програми: живопис (Станковий живопис), Дизайн (поглиблена підготовка) .

4. Пензенське художнє училище К.А. Савицького

Джерело зображення: rosvuz
Джерело зображення: rosvuz.ru

У розвитку російської художньої школи Пензенское училище зіграло важливу роль. У стінах цього навчального закладу в різні роки навчалися відомі художники, провідні архітектори, видатні педагоги, а також інші відомі діячі культури і мистецтва, яким було призначено увійти в історію нашої країни. Навчання тут проходить в дусі академічної школи - основи викладання в училищі були колись закладені самим художником К.А. Савицьким, а вимоги до студентів досить високі. Щороку в Пху відбирають тільки кращих абітурієнтів, в тому числі і іногородніх - для них училище надає комфортабельний гуртожиток.

Офіційний сайт: phupenza.narod.ru

Освітні програми: «Живопис» (Спеціалізації: станковий живопис, театральна живопис), « Дизайн (по галузях) (Спеціалізації: промисловий дизайн, дизайн середовища », «Реставрація» , «Скульптура» .

3. Ростовське художнє училище імені М.Б. Грекова

Джерело зображення: ok
Джерело зображення: ok.ru

Московська «Строганівка» дала початок багатьом художнім навчальним закладам в Росії - в тому числі і РХУ ім. М.Б. Грекова. Від столичної академії в училище перейняли класичні техніки виконання малюнка, проте відмінною рисою РХУ стали традицією російської реалістичної школи, які збереглися і в наші дні. Навчальний заклад з кожним роком зростає: кількість студентів стає більше, а з 2016 року за підтримки Донський духовної семінарії ведеться прийом абітурієнтів на іконописне відділення.

Офіційний сайт: rhug.ru

Освітні програми: живопис (Станковий живопис, театрально-декораційний живопис), Дизайн (по галузях) (Дизайн графічної продукції, дизайн середовища), скульптура , Театрально-декораційне мистецтво .

2. Свердловське художнє училище імені І.Д. Шадра

Істочнікізображенія: deloros-ural
Істочнікізображенія: deloros-ural.ru

У Свердловському художньому училищі представлено 6 відділень: графічний дизайн, дизайн середовища, реставрація, скульптура, станковий живопис, театрально-декораційний живопис. Вибір пропонованих училищем спеціальностей широкий і, головне, затребуваний, проте більшість випускників вважають за краще продовжити своє навчання після закінчення училища. У провідних художніх університетах та академіях Росії володарі освіти СХУ - бажані студенти, тому багато випускників училища надалі з легкістю знаходять роботу в Єкатеринбурзі, Москві, Санкт-Петербурзі і навіть за кордоном.

Офіційний сайт: cxyshadr.ru

Освітні програми: «Живопис» (Спеціалізації: станковий живопис, театрально-декораційний живопис), « Дизайн (по галузях) (Спеціалізації: графічний дизайн, дизайн середовища »), «Скульптура» , «Реставрація»

1. Московське академічне художнє училище пам'яті 1905 років

Джерело зображення: all
Джерело зображення: all.culture.ru

МАХУ - одне з небагатьох художніх училищ в нашій країні, що володіють статусом академічного. Це звання було даровано навчальному закладу за величезні заслуги в розвитку художньої освіти в Росії. За всю історію існування МАХУ випустило понад 60 відомих художників і дизайнерів, які зробили величезний внесок у розвиток вітчизняної культури, а викладацький склад включає в себе видатних майстрів образотворчого мистецтва. Студенти МАХУ, крім основних занять, можуть відвідувати факультативи та гуртки, завдяки чому до закінчення навчання вони мають безліч різних навичок. Вступити сюди може виявитися неймовірно складно, і ще складніше - вчитися, але колишні студенти МАХУ згадують роки, проведені в училищі, як найкращі у своєму житті. Неприємний момент є для іногородніх абітурієнтів: гуртожитком даний навчальний заклад не має.

Офіційний сайт: mgahu1905.ru

Освітні програми: живопис (Спеціалізації: станковий живопис, театрально-декораційний живопис), Дизайн (по галузях) (Спеціалізації: графічний дизайн, дизайн середовища).