У столиці Алтайського краю відкрили другий Літературний фестиваль Роберта Рождественського

22 червня 2018 р 18:10

Святкова подія відбулася сьогодні, 22 червня, в Державному музеї історії літератури, мистецтва і культури Алтаю. на відкритті другого Літературного фестивалю Роберта Рождественського зібралися шанувальники його творчості - жителі і гості Барнаула. Вперше музей відвідала старша дочка поета Катерина Рождественська - відомий фотограф, журналіст, художник-модельєр, професійний перекладач художньої літератури з англійської та французької мов, письменник.

Присутнім презентували виставку з фондів музею «Роберт Рождественський:« Я знаю, як важко народжується слово ... »і« Катерина Рождественська: Грані таланту ». За словами директора ГМІЛІКА Ігоря Короткова, сім'я Роберта Івановича допомагає зробити експозиції повніше і цікавіше. «Саме працями дочок поета Катерини і Ксенії сформована експозиція в Косиха. І фонд постійно поповнюється. Не минає і року без нових надходжень. Це дозволяє нам представити творчість Роберта Івановича масштабніше в контексті всієї російської літератури », - розповів Ігор Коротков.

Катерина Рождественська подякувала співробітникам музею за трепетне ставлення до пам'яті батька, його літературної спадщини, і передала до фонду музею нові експонати: «Цього разу я привезла книжку, яка лежала у тата на столі, -« Русский Алтай ». Вона видана в 1902 році. І чотири карти-схеми Белокурихи і інших об'єктів. Це те «алтайське», що було у батька завжди поруч. Незважаючи на те, що його відвезли з Косиха незабаром після народження, він весь час пам'ятав, що він з Алтаю, думав про це. У нього були поруч такі предмети, які, напевно, його зігрівали і повертали в цей прекрасний край ». Катерина Робертівна зізналася, що її теж тягне на Алтай: «Я дуже довго не могла приїхати. Навіть не знаю чому. Вперше приїхала три роки тому - і тепер щороку повертаюся, тому що зрозуміла: це такий ковток повітря, незвичайні люди, дивовижна природа ».

Учасники відкриття фестивалю відзначали, що творчість Роберта Рождественського об'єднує людей. Цю особливість підтверджує історія створення пам'ятника нашому великому землякові. «Я така щаслива, що є друзі і не все вимірюється грошима в наш час. Скульптор Зураб Церетелі - приголомшливий друг. Я йому подзвонила, розповіла, що хочу, щоб на батьківщині тата стояв пам'ятник. І він зробив все, не взявши ні копійки. Через місяць Зураб Костянтинович запросив мене до себе. Там сидів батько. Правда, з бронзи », - розповіла Катерина Рождественська.

Заслужений працівник культури, директор книгарні «Москва» Марина Каменєва другий рік приїздить на Літературний фестиваль Роберта Рождественського. Цього разу вона і її колеги приготували унікальний подарунок двом бібліотекам Алтайського краю. «Скажу чесно: в« Москві »знайшли тільки два останніх комплекту« Антології російської поезії ». Думаю, це видання є не у всіх московських бібліотеках. Ми їх даруємо крайової бібліотеці імені В'ячеслава Шишкова і бібліотеці імені Роберта Рождественського в Косиха. Цю антологію підготував і видав Євген Євтушенко. П'ять її томів ми привезли в Алтайський край. Знаю, що готовий до видання і шостий том, але чи вийде він і коли, не можу сказати. На жаль, її упорядника вже немає з нами. У цьому п'ятитомнику - твори відомих і маловідомих поетів Росії, кожному з них Євген Євтушенко присвятив вірш, до кожної добірці віршів написав вступну статтю. Це унікальне зібрання, його тираж розійшовся миттєво, чи будуть додруковувати - поки невідомо. Із задоволенням передаю цей подарунок в головну бібліотеку Алтайського краю », - констатувала Марина Каменєва. Директор крайової бібліотеки імені Шишкова Тетяна Єгорова з подяку прийняла унікальне видання, пообіцявши, що воно займе особливе місце на бібліотечних полицях і буде користуватися увагою читачів і особливою турботою бібліотекарів.

У суботу, 23 червня, Літературний фестиваль Роберта Рождественського продовжиться на батьківщині поета. Глава Косіхінского району Костянтин Татарників запросив усіх присутніх на святі. «Ми пишаємося тим, що Косиха дала нашій країні великої людини, якого знають у всьому світі. Дуже раді, що Катерина Робертівна побувала у нас. Ми чекаємо в гості всіх шанувальників творчості Роберта Рождественського. У Косиха на літературному фестивалі - абсолютно особлива атмосфера, яку ви повинні відчути, зарядитися нею, відвідавши Яр любові, де працюють основні творчі майданчики », - підкреслив Костянтин Татарників. На Яру любові пройде концертна програма, відбудеться урочиста церемонія вручення Губернаторській літературної премії імені Роберта Рождественського. Гостей чекають фестиваль національних культур, міжрайонний пісенний і поетичний фестивалі, народні гуляння. Завершиться програма в Косиха святковим салютом.

Офіційним партнером Літературного фестивалю Роберта Рождественського виступає банк «Відкриття».

Фоторепортаж «Відкриття Літературного фестивалю Роберта Рождественського»

Фото: Станіслав Хазиев

Посилання по темі:

Лауреат Літературної премії імені Роберта Рождественського: Я полюбив Алтай за його дивовижну природу, чуйних і талановитих людей

Артисти Омської філармонії відкрили в Алтайському краї Літературний фестиваль Роберта Рождественського

Імениті гості Літературного фестивалю Роберта Рождественського прилетіли до столиці Алтайського краю

В Алтайському краї стартує Літературний фестиваль Роберта Рождественського

Актор Максим Аверін і співак Владислав Косарєв безкоштовно виступлять перед жителями і гостями столиці Алтайського краю

Дочка Роберта Рождественського візьме участь в церемонії відкриття літературного фестивалю в Алтайському краї

Оголошено лауреата Літературної премії імені Роберта Рождественського, що присуджується в Алтайському краї

Стали відомі імена почесних гостей алтайського Літературного фестивалю Роберта Рождественського

В Алтайському краї затвердили програму Літературного фестивалю Роберта Рождественського