Фестиваль сучасної російської фотографії

В Арт - цоколі Новосибірського державного художнього музею (Свердлова, 10) 20 липня 2017 року 17.00 відбудеться відкриття Фестивалю сучасної фотографії.

Фотографія була винайдена майже сто вісімдесят років тому. Це перше з технологічних мистецтв, що поклало початок новій ері синтезу творчої енергії людини і еволюції технічних засобів створення і поширення інформації. Довгі роки в Росії фотографія використовувалася як найважливіший соціальний інструмент, але їй відмовлялося у визнанні її художньої природи.

І все-таки фотографія - мистецтво. Протягом півтора століття до неї, її унікальним образотворчим і виразним можливостям зверталися художники, а деякі любителі, які обрали фотокамеру інтуїтивно, в результаті відкривали в собі талант творця художніх образів.

На жаль, фотографія як мистецтво недостатньо представлена ​​в російських музеях. З одного боку, музеї зберігають найкращі твори художників «на пам'ять майбутнього», з іншого, саме музеї ведуть дослідницьку і селекційну роботу в галузі сучасного мистецтва, знайомлячи публіку з кращими зразками творчості наших сучасників, зберігаючи тим самим мистецтво нашого часу і традицію його сприйняття.

Новосибірський державний художній музей спільно з фотографічним рухом «Разом» представляє колекцію робіт провідних сучасних російських фотографів, знайомлячи з ними музейне співтовариство і широку публіку.

Не секрет, що фотографія на протязі тридцяти років поступово стає затребуваним і улюбленим публікою об'єктом експонування столичних російських музеїв, московська і петербурзька публіка вже налаштована на розуміння і прийняття сучасної фотографії. Але між столичною культурним життям і життям регіонів досі зберігається розрив. І навіть ті музеї і глядачі в регіонах, хто бажає бути причетним сучасній культурі, далеко не завжди мають можливість знайомитися з досягненнями фотографії та, в першу чергу, провідних вітчизняних майстрів.

Фестиваль сучасної російської фотографії покликаний усунути цей розрив в рівні життя в столицях і регіонах Росії і зробити російську фотографію знайомої і прийнятої широким російським глядачем.

Ідея фестивалю полягає в тому, щоб за участю провідних експертів в області історії фотографії уявити найважливіші імена вітчизняного фотографічного мистецтва на музейних майданчиках по всій Росії. Кожен автор, запрошений в цей новий проект, має власне унікальне бачення, втілене в фотографії. З сузір'я персональних експозицій утворюється нове фотографічне простір, що змушує співпереживати і занурюватися в новий подібний досвід кожного відвідувача цього фестивалю.

У 2017 році в Новосибірському художньому музеї буде представлена ​​колекція виставок Георгія Колосова (Москва), Андрія Чежіна (Санкт-Петербург), Андрія Баскакова (Москва), Валентина Тіль-Самаріна (Санкт-Петербург), Олега Віденіна (Брянськ), Володимира Вяткіна ( Москва), Ігоря Гаврилова (Москва), Олександра Петросяна (Санкт-Петербург), Світлани Пожарською (Москва), Артема Житенева (Москва), Олексія Мякишева (Москва), Валерія Ністратова (Москва), Михайла Бурлацького (Санкт-Петербург), Василя Васильця (Новосибірськ).

За час фестивалю експозиції в стінах музею будуть змінюватися, а одні автори змінюватимуть інших.

Художнім директором Фестивалю сучасної російської фотографії - 2017 і фотографічного руху «Разом» є Ірина Чмирева, кандидат мистецтвознавства, провідний науковий співробітник Науково-дослідного інституту теорії та історії мистецтв Російської академії мистецтв (Москва), куратор фотографічних виставок і один з найбільш авторитетних фахівців в області фотографії. З 2008 року Ірина - арт-директор Міжнародного фестивалю фотографії PhotoVisa в Краснодарському краї. У 2016 році вийшла її книга «Нариси з історії російської фотографії».

Фестиваль підготовлений за підтримки російськомовного курсу Нью-Йоркського Інституту фотографії. NYIP - найбільший в світі заочний інститут фотографії.

Офіційний сайт в Росії - www.disted.ru