Цікаві відомості про етикет

1. Історія виникнення етикету
  2. Короткі факти про етикет:

Етикет - це те, що супроводжує нас скрізь в сучасному світі Етикет - це те, що супроводжує нас скрізь в сучасному світі. Від нього нікуди не дітися, ні в їдальні, ні на ринку, ні в ресторані, інша справа що поняття про етикет може бути різним.

Історія виникнення етикету

Одного разу на прийомі для високопоставлених чинів при дворі Людовика XIV гостям роздали «етикетки» з переліком того, як повинен себе вести людина першого кола. З тих пір, перелік видозмінюється, стає ширше, і початкові правила вже канули в лету, для того, щоб зрозуміти ось історія етикету коротко.

Хоч і прийнято вважати, що першим тереном подібної культури була Англія або Франція, але вони були далеко не першими, і навіть не другими, хоч з них, як з модних проповідників що старого, що нового часу пішла тенденція на використання «побутових статутів».

Найпершим місцем де був прийнятий етикет була Греція. У них існував певний звід правил для людей того чи іншого кола, були виділені місця для обов'язкових угод, посиденьок і торгових відносин в колі зацікавлених осіб. Також, для деяких верств населення існували свої норми правил, які вони були зобов'язані дотримуватися, щоб виглядати ввічливо - це і можна назвати найпершим зведенням ділового етикету.

У новому часі прабатьком етикету стала Італія чотирнадцятого століття. Саме вони визначили, що означає такт і ввічливість, і що найголовніше, як це вживати в повсякденному житті.

Решта ж країни, у яких після в правилах моралі було дано поняття про етикет перейняли його протягом чотирьохсот років.

Історія етикету в Росії не багатогранна. Тут все сприйняли до не можна буквально і в шістнадцятому столітті надали для народу звід правил знаменитого «домострою». У ньому розповідалося про те, як повинна себе вести дружина, щоб не провокувати чоловіка на п'янку і агресію, як повинен вести себе чоловік, щоб не зробити дружину склочною особливої. Загалом, це був звід узаконив особливий різновид патріархату того часу.

Історія етикету постійно зазнавала різні зміни, особливо гостро вони стосувалися ділового етикету. Всі виховані люди протягом п'ятисот років сперечалися, де варто проводити культурні угоди, як себе при цьому треба вести. Зараз же, особливим тоном довіри є відхід від етикету, і це теж в ньому прописано.

Короткі факти про етикет:

1. Домострой в Росії використовувався до 1970-их років.
  2. В Америці є свій етикет, заснований на правилах етикету: Англії, Франції, Італії, Росії, Швейцарії, Нідерландів.
  3. Етикет є навіть в країнах не пізнали культуру, і навіть в диких племенах. І позначений він як ритуал і традиція.
  4. Етикет стосується навіть того боку, до якої справа є не кожній особистості - іміджу.