Нова ЮНОНА Олексія Рибникова

Сюжет рок-опери «Юнона і Авось», створеної композитором Олексієм Рибниковим на вірші поета Андрія Вознесенського, добре знайомий нашої, російської та зарубіжної публіці Сюжет рок-опери «Юнона і Авось», створеної композитором Олексієм Рибниковим на вірші поета Андрія Вознесенського, добре знайомий нашої, російської та зарубіжної публіці. Довгі роки опера з успіхом йде на сцені Московського театру «Ленком», де в 1981 році відбулася її прем'єра, і йде з незмінним аншлагом.

У 2009 році до 30-річчя шедевра Московський державний театр Олексія Рибникова представив нову постановку рок-опери, яка стала повною авторської версією «Юнони».

Головним режисером вистави виступив Олександр Рихлов. Оперу спочатку побачили французькі глядачі на міжнародному фестивалі знаменитого кутюр'є П'єра Кардена. Як раніше пояснював пресі сам композитор Рибников, нова постановка була зроблена спеціально для Франції, на прохання П'єра Кардена, який представив в 1983 році його «Юнону» французькій публіці в театрі «Еспас Карден».

За словами Олександра Рихлова, «Юнона і Авось» була поставлена ​​багатьма театрами, і хоча його роботу часто порівнюють з постановкою режисера Ленкома Марка Захарова, принципових відмінностей - досить.

«У Марка Анатолійовича своя трупа, у мене - своя, навіть в цьому є відмінність. У своїй роботі я принципово підходив до матеріалу, нічого не додавав і залишався вірним - від початку і до кінця. Крім того, в постановці «Ленкома» було багато драматичних сцен. Вознесенський цього не писав, і можна сказати, що ми повернулися до витоків », - розповідає Олександр Рихлов.