"Дорога на Схід": в Ізюмі пройде фестиваль руйнування стереотипів

Музично-літературний фестиваль "Дорога на Схід" відбудеться 18-19 серпня і збере близько 20 груп і письменників, переважно з Донбасу і Слобожанщини.

Хедлайнерами першого дня стануть "Лінія Маннергейма", спільний музичний проект Сергія Жадана, Олега Каданова і Євгенія Турчинова, а також Юрій Андрухович. Він покаже спектакль "Альберт, або Найвища форма страти", пише "УП.Жізні".

Події цього дня пройдуть в селі Іванівка, що недалеко від Ізюму, на Фазенді "Виноград".

Музично-літературний фестиваль Дорога на Схід відбудеться 18-19 серпня і збере близько 20 груп і письменників, переважно з Донбасу і Слобожанщини

На другий день в Ізюмі будуть працювати три сцени. На етнічної, на Центральній площі міста, виступлять фольклорні колективи Слобожанщини і Донбасу.

"Це буде спроба подолати стереотипи, що склалися навколо традиційної культури та ідентичності Слобожанщини. Місцева культура була багатою і цікавою, проте першою постраждала від ранньої індустріалізації, Голодомору, війни тощо", - говорить дослідниця фольклору регіону Світлана Коновалова.

Серед артистів, які виступатимуть на сцені, будуть як такі, що зберігають пісні з діда-прадіда, зазначає Коновалова, так і ті, що досліджують і реконструюють місцевий фольклор.

Зокрема, виступлять харків'яни "Муравський шлях" і "Фарби", "Яри" з Краснокутська, "Калинка" з Лиман Зміївського району, "Заграйярочка" з Волновахи Донецької області та інші.

З учасницями "Заграйярочкі" Жадан познайомився після того, як виступав у Волоновахе разом з Мар'яною Садовської - українською співачкою, яка виконує world-music та гастролює по світу.