музей »Сторінка 5» Tuva.Asia

Музей-юрта розташований неподалік від Національного музею у Кизилі, він доповнює культурну скарбницю своєрідною експозицією, безпосередньо погружающей відвідувачів в побут тувинців Музей-юрта розташований неподалік від Національного музею у Кизилі, він доповнює культурну скарбницю своєрідною експозицією, безпосередньо погружающей відвідувачів в побут тувинців.

- У чому полягає основна відмінність юрти від інших осель?

О.Д .: Юрта - це, перш за все, типово кочівницькими житло. Тому вона легко розбирається на частини і перевозиться, знову збирається, максимум, за дві години, це залежить від величини юрти. Юрта і її внутрішнє оздоблення виготовлені з легких матеріалів ручним способом в умовах домашнього виробництва, все пристосовано до кочового способу життя. Килимки за традицією виготовляються з білої овечої вовни, вони прикрашаються стьобані візерунками. Вишивками прикрашені скрині, передні стінки ліжок.

У тувинців скрині завжди парні - два, чотири, шість, вісім ....

- Скрині стоять навпроти входу в юрту, а кому вони належать?

О.Д .: Праві - господині, дітям, а ліві - господареві. Господар спить ближче до виходу, охороняючи житло, доглядаючи за худобою.

У чому полягає основна відмінність юрти від інших осель?
Скрині стоять навпроти входу в юрту, а кому вони належать?