Mitsubishi Electric - Музей Сходу

З квітня 2007 року Московське представництво Mitsubishi Electric надає спонсорську підтримку Державному музею мистецтва народів Сходу ( прес-реліз з більш детальною інформацією ).

Державний музей Сходу є єдиним в Росії музеєм, присвяченим мистецтву і культурі країн Сходу. У фондах музею зберігаються колекції творів мистецтва Далекого Сходу, Південно-Східної Азії, Близького і Середнього Сходу, Кавказу, Середньої Азії Сибіру та інших регіонів. У залах постійної експозиції, що в особняку Лунін на Нікітському бульварі, 12A , Виставлені найкращі речі багатого і різноманітного музейного зібрання. Виставкові зали музею регулярно беруть виставки сучасних художників, які живуть і працюють на Сході, там же експонуються предмети з приватних колекцій і галерей, орієнтованих на збирання східного мистецтва. Серед шедеврів музейної збірки - перська мініатюра 16 століття, один з трьох в світі списків «Бабур-наме», близькосхідні і середньоазіатські килими, лурістанскіх бронза, унікальні ювелірні вироби з Бурятії, релігійні та поетичні тексти Вірменії та Грузії. Японська колекція.

У колекції японського мистецтва Музею Сходу представлені чудові зразки живопису і гравюри, серед яких один з чотирьох відомих живописних сувоїв Китагава Утамаро. У залах можна також побачити чудові зразки японської торевтики і різьблення по слонової кістки, а музейна збірка нецке - одна з перлин колекції. В одному із залів відтворено інтер'єр чайного будиночка і штучний сад з характерними елементами японського ландшафтного дизайну. Одні з найбільш цікавих експонатів - середньовічна буддійська скульптура з дерева і портретну статую чиновника.

У музеї добре представлена ​​і рукотворна кераміка, що відповідає критеріям естетичних канонів простоти природності, і поліхромний фарфор, який демонструє розвиток смаку до витонченої розкоші. У 2003 році з великим успіхом пройшла виставка «Традиційний японський фарфор», до якої був виданий науковий каталог. У фондах музею також зберігається велика колекція японської іграшки, яка експонувалася на виставці, присвяченій 85лет музею, - «Мистецтво побуту і буття». У цих зборах є рідкісні набори іграшок для свята хлопчиків і свята дівчаток, які датуються кінцем 19 століття.

З вересня 2006 року в залі японського мистецтва Музею Сходу виставлений унікальний експонат - скульптура орла і вишита двостороння ширма. Цей художній ансамбль дар імператора Мейдзі російському імператору Миколі II з нагоди коронації останнього на престол.

Вибір мотиву визначався значущістю події. Самотній орел, що сидить на узвишші, вважався в Японії уособленням влади і непорушності авторитету правителя.

Чотирьохстулкова ширма, що служить фоном для скульптури, - чудовий зразок ручного ткацтва найстаріших в Японії майстерень Нісідзін (Кіото). На лицьовій стороні шовковими нитками, переважно гладдю, вишиті морські хвилі, що розбиваються об прибережні скелі.

Скульптура орла спочатку зберігалася в зборах Музею Сходу. У 1960х роках вона була передана в Збройна палата Музеїв Московського Кремля, і лише недавно була повернута в Музей Сходу, де її і можна побачити в даний час.

Більш детальну інформацію про музеї, його колекціях, а також проведених ним заходах можна дізнатися на його офіційному сайті .