В Одеському музеї західного і східного мистецтва відкрилася виставка 3 Народних художників України

2 березня в Одеському музеї західного і східного мистецтва відкрилася виставка Народних художників України: Анатолія Горбенка, Олександра Токарєва і Миколи Прокопенка.

Анатолій Горбенко народився 8 лютого 1944 року в м.Кіровограді, в сім'ї робітника. Закінчив Одеське державне училище і художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту. З 1964 року Анатолій Олександрович живає в м Чорноморську. У своїх роботах автор передає всі тонкощі колориту місцевої природи, що виражають стан душі самого автора. У 1976 році відбулася перша персональна виставка творів художника в м Чорноморську. У 2002 році йому присвоєно звання «Заслужений художник України». У 2014 році Анатолій Горбенко провів восьму персональну виставку. Він став лауреатом премії Тетяни Яблонської, також йому було присвоєно титул: «Почесний громадянин міста Чорноморська».

Знаменитий скульптор Олександр Токарєв народився в 1951 році в станиці Висілки, Краснодарського краю. З 1971 по 1977 рр. навчався в Інституті живопису, скульптури та архітектури при Академії мистецтв СРСР в Санкт-Петербурзі в майстерні професора Михайла Аникушина. В даний час живе і працює в Одесі. Найближче Токареву реалістичний напрямок в скульптурі. Він автор ряду пам'яток в Одесі, таких як - «Врятовані дитинство» (1987 р), «Викрадення Європи» (1994 г.), пам'ятників воїнам-афганцям (1995 г.), «Пушкін в Одесі» (1999 р) , пам'ятник козацькому отаману Антону Головатому (1999), пам'ятник естрадному артисту Леоніду Утьосову, який став Меккою для туристів і жителів нашого міста, пам'ятник авіатору - Сергію Уточкіну (2001 рік), «Дружина моряка» (2002 р), пам'ятник актрисі німого кіно - Вірі Холодній (2003 рік), «Апельсин» (2004 р), пам'ятник героїчним співробітникам карного розшуку в післявоєнні роки в Одесі (2008 р.) Він також створив пам'ятник генералу Івану Інзова в м Болграді, пам'ятник Францу Девалану і Катерині 2-ий в Тирасполі, пам'ятник «Прикордонний десант» в м Кілія і пам'ятник першовідкривачам і морському
десанту в м Вилкове.

Микола Миколайович Прокопенко народився 17 серпня 1945 року в селі Лиманське, Рейніского району, Одеської області. У 1971 році закінчив Одеське училище ім. М.Б. Грекова. У 1977 році закінчив Київську Національну Академію образотворчих мистецтв і архітектури України. З 1988 року член Національної Спілки художників України. Художник є лауреатом, дипломантом і призером міжнародних, всеукраїнських та регіональних виставок, а також ряду міжнародних бієнале. Головним сюжетом робіт Миколи Прокопенка є жінка і материнське начало. Багато сонця, тепла, стиглих фруктів і ягід, природні жіночі образи - все це гармонійно поєднується в роботах художника.

Виставка працює з 10.00 до 18.00. Вихідний - середа.

Вихідний - середа

Володимир ЧОРНИЙ фото автора

Рубрики: "Фотоогляди , Анонси виставок , Володимир Чорний , Музей західного та східного мистецтва , Одеса новини