В Одесі вкрали єдину в Україні картину Караваджо за $ 100 мільйонів

1. ПОЛОТНО ЗА 100 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ?
  2. АВТОРИ:
  3. Орфографічна помилка в тексті:

31 липня 2008, 18:38 Переглядів:

Щоб викрасти дорогий шедевр, зловмисникам не довелося надто напружуватися: бувала сигналізація не спрацювала на акуратно вийняте скло. У міліції кажуть, що неодноразово вказували на це упущення обласній владі, але останнім, мовляв, все не вистачало грошей на усунення недоліку. Оскільки напередодні в музеї був вихідний, пропажу виявили лише через добу з гаком. Правоохоронці заявляють, що вжили всіх заходів, для того щоб по гарячих слідах знайти злодіїв, але поки що марно.

Як офіційно повідомляє прес-служба УМВС Одеської області, крадіжка могла відбутися в проміжок часу між 18 годинами 29 липня і 10 годинами 31 липня. Злодій (або злодії) через вікно потрапили на другий поверх Музею західного і східного мистецтва по вулиці Пушкінській, 9. З залу злочинці винесли всього одне полотно - унікальну картину геніального Караваджо "Взяття Христа під варту, або Поцілунок Іуди" розміром 134 на 172,5 см.

Потрапити в музей журналістам, так само як і відвідувачам, найближчим часом, схоже, не вдасться. Вхідні двері закрили на замок, навіть міліціонерів і працівників прокуратури пускали суворо за перепустками. А на двері повісили табличку "Санітарний день", чим викликали подив і обурення у туристів, які прийшли на екскурсію в музей. А кореспондента "Сегодня", яка першою прибула на місце НП, міліціонер взагалі силою виштовхав за двері, пояснюючи, що ведеться слідство. На другому поверсі музею горіло світло, але всі працівники установи збилися купкою на першому у роздягальні. Від будь-яких коментарів з приводу того, що сталося представники музею відмовлялися.

Пошкодував на сигналізацію. Минулий брифінг з приводу крадіжки в міському управлінні міліції виявився вельми скупим на інформацію. Начальник обласного управління державної служби охорони Олександр Івановський розповів, що злочинці проникли в ліве крило музею на другий поверх через вікно. Зняли дерев'яні рейки, що кріплять скло до рами, тихенько вийняли скло і увійшли всередину. Музейна сигналізація, встановлена ​​в 1996 році, давно застаріла технічно і морально. Вона могла спрацювати, якби скло розбили, в той час як сучасні охоронні системи реагують навіть на вібрацію скла. "Ми тричі в цьому році досліджували стан сигналізації, останній раз 12 червня, складали акти і писали листи начальнику управління культури і туризму ОДА, і ось як раз сьогодні отримали відповідь, що коштів на нову сигналізацію немає", - зазначив Олександр Івановський.

Правоохоронці відмовляються розголошувати версією слідства: "Викрасти картину міг хто завгодно - і працівники музею, і робочі, які займаються реставрацією, і інші люди", - припустив перший заступник начальника міського УВС Володимир Босенко і додав, що зловмисники були фізично підготовлені, тому що піднялися на другий поверх, а потім пішли по даху, але як саме, не уточнив.

Міліція стверджує, що в музеї зберігалася копія "Взяття Христа під варту". Картина не була застрахована, оскільки ця процедура, стверджують правоохоронці, передбачена тільки на період участі картин у виставках за межами музею. За словами Олександра Іванівського, вжито всіх необхідних заходів, в тому числі в аеропорту і на вокзалах, щоб не допустити можливого вивезення картини за межі України.

У разі затримання зловмисникам світить кримінальна відповідальність за статтею 185 частина 5 КК України "Крадіжка в особливо великих розмірах", яка передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

ПОЛОТНО ЗА 100 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ?

Як повідомила історик-мистецтвознавець Анна Глазова, вартість картини Караваджо Взяття Христа під варту може досягати 100 мільйонів доларів на підставі страхової оцінки іспанських експертів Як повідомила історик-мистецтвознавець Анна Глазова, вартість картини Караваджо "Взяття Христа під варту" може досягати 100 мільйонів доларів на підставі страхової оцінки іспанських експертів. Вони ж в 2005 році, коли картину возили в Іспанію, зробили висновок про те, що полотно справді належить пензлю знаменитого автора. Однак з цим згодні не всі мистецтвознавці. В даний час Караваджо є найдорожчим автором, представленим на світових аукціонах (Сотбіс, Крістіс і Бонхем). Наприклад, його менш значні, етюдні, роботи продавалися за 80 мільйонів доларів. "Взяття Христа під варту" - єдина робота Караваджо, яка була в Україні. У 1870 році колекціонер Базилевський подарував картину великому князю Володимиру Олександровичу. В кінці XIX - початку XX століття полотно передали Одеському художньому училищу, а в 20-ті роки - Галереї старовинного живопису, нині Музею західного і східного мистецтва. Справжність картини тоді була під великим питанням. В середині 50-х років минулого століття московський мистецтвознавець Малицька довела авторство Караваджо. Але близько 10 років тому в Ірландії знайшли аналогічну картину, яку багато вчених вважали оригіналом. Серед експертів існує версія, що одеське "Взяття Христа під варту" є кращою зі збережених копій знаменитого художника.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В Одесі вкрали єдину в Україні картину Караваджо за $ 100 мільйонів". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Денисенко Руслан, Юзефчук Олена

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ПОЛОТНО ЗА 100 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ?