Страшно красиві: в Музеї західного та східного мистецтва вперше показали унікальні ляльки

Сьогодні на задньому дворику Музею західного і східного мистецтва розташувалася унікальна виставка раритетних ляльок, деякі з них - вперше представляються в Україні.

Зачаровують експонати показала сім'я колекціонерів Олена і Сергій Філіппова. Пара збирає ляльок більше 7 років і за цей час в їх колекції зібралося близько 500 рідкісних і старовинних примірників. Колекціонери часто подорожує по Європі, де відвідує виставки з рідкісними іграшками і регулярно поповнює свою лялькову колекцію.

«Ляльки - це щось світле і незвичайне явище, яке змінює світ. На сьогоднішній день в ляльки грають дорослі, причому настільки серйозно, що влаштовують конкурси, фестивалі і, що приємно, одесити виграють в них », - розповіла Олена Філіппова.

Король Людовик, Марія-Антуанетта і мадам Помпадур

Виставка відбулася в рамках фестивалю «Діти в музеї», який проходить в музеї з 1 по 10 червня. На заходах підростаюче покоління може не просто побачити музейні експонати і прослухати екскурсію, а зануритися в світ мистецтва і пізнати для себе щось нове.

Як розповіла співкуратор фестивалю Оксана Маслова, це перший в Україні захід такого формату, де дітям в музеї проводять лекції, цікаві майстер-класи, а екскурсії з елементами квестів проводять переодягнені в різних історичних героїв екскурсоводи. У суботу, 9 червня, в музеї проведуть бал, де маленькі одесити відчують себе графами або графин, навчаться танцювати вальс і полонез і познайомляться з іграми, в які грали світські люди в 19 столітті.

«Цей фестиваль підтримав Музей західного і східного мистецтва. Я сподіваюся, що і інші музеї теж підтримають його, стануть запрошувати майстрів, дітей та ставати краще і корисніше », - сказала Маслова.

Відвідування майстер-класів платне - від 50 до 100 гривень. За словами Маслової, встановлені ціни символічні, щоб покрити витрати на матеріали. Наприклад, сьогодні колекціонери прочитали дітям лекцію про історію іграшок і їх цінності в вищому суспільстві минулих століть, а майстри провели урок по створенню бальних орденів.