Приймаються заявки на конкурс «Соціалізація, виховання, освіту дітей і молоді»

Дан старт III Всеросійському конкурсу наукових і творчих робіт «Соціалізація, виховання, освіту дітей і молоді», організованому до Дня захисту дітей, Дню Росії і Дня молоді. Заявки приймаються до 12 червня.

Метою конкурсу є інтеграція міжвідомчих ресурсів в сфері створення умов для успішної соціалізації дітей і молоді. До завдань належить визначення потенціалу установ і організацій, що здійснюють діяльність в сфері державної молодіжної політики та суспільного життя дітей і молоді, узагальнення та обмін досвідом, профілактика асоціальних явищ, насильства і етноконфесійних екстремізму.

До участі запрошуються науковці та педагогічні кадри, фахівці, що працюють з дітьми та молоддю, представники органів влади, члени молодіжних і дитячих громадських об'єднань, а також молодь і діти.
Робота може бути представлена ​​в цифровому форматі у вигляді книги, статті, навчально-методичної розробки, сценарії масового заходу, театралізованої вистави, соціального відеоролика, соціального плаката, малюнка, фотоматеріалів, буклету, брошури, презентації в програмі Power Point (2003), есе, реферату (тільки для неповнолітніх), розробки туристського маршруту і моделей одягу (презентація).
Тематичні напрямки:

• Патріотичне і духовно-моральне виховання. Народна педагогіка та етнопедагогіка.
  • Полікультурне спілкування і толерантність: громадянська, національна і релігійна ідентичності; народи і релігії; профілактика етноконфесійних екстремізму в молодіжному середовищі.
  • Культура світу і міжкультурний діалог: мистецтво, література, дизайн.
  • Громадське здоров'я. Здоровий спосіб життя. ГТО. Фізичне виховання.
  • Екологічна культура.
  • Правова культура.
  • Політична культура.
  • Дослідницька робота дітей і молоді.
  • Волонтерська діяльність / волонтерство. Соціальні ініціативи.
  • Студентський та шкільне самоврядування.
  • Профілактика злочинності, асоціальної поведінки серед дітей і молоді.
  • Захист прав неповнолітніх.
  • Соціально-психологічна робота.
  • Проблеми і соціальна адаптація, зайнятість і профорієнтація дітей і молоді.
  • Освіта дітей і молоді як фактор розвитку країни, регіону.
  • Додаткова освіта, дозвілля дітей і молоді.
  • Молодь і мода. Молодіжні субкультури.
  • Погляд молоді на розвиток країни, регіону. Діти і молодь в історії Росії.
  • Державні свята, пам'ятні дати, дні військової слави в Російській Федерації.
  • Система виховної роботи в навчальному закладі.
  • Державна молодіжна політика: підсумки, сучасний стан, перспективи.

Підведення підсумків відбудеться до 27 червня. Переможців нагородять дипломами. Всі конкурсанти отримають сертифікат про участь.
Організаційний внесок - 600 рублів. Заявки та роботи приймаються до 12 червня по адресою: [email protected] .
Положення та заявка на участь
***
Організаторами конкурсу виступають кафедра Історії російської державності Іжевського державного технічного університету імені М.Т. Калашникова, ТОВ «Лобань» та історико-культурне молодіжне наукове товариство «Самобутня Вятка».

Юлія КУЗНЕЦОВА, медіацентр VERBUM
Фото з відкритих джерел