БГУИР - Молодіжна політика і виховання

«Молодь - основна сила, корінна міць людства завтрашнього дня»   А

«Молодь - основна сила, корінна міць людства завтрашнього дня»

А.В. Луначарський

Молодь - найважливіший соціальний ресурс суспільства, через який реалізується спадкоємність поколінь, відбувається накопичення досвіду та інтелектуального потенціалу.

Молодіжна політика є одним з державних пріоритетів Республіки Білорусь. В рамках її реалізації особливо важливою є діяльність державних і громадських структур по роботі з молоддю, як невід'ємна частина системи ідеологічної роботи в нашій країні, спрямованої на виховання у кожного молодого покоління активної громадянської та життєвої позиції.

Становлення молодіжної політики в Республіці Білорусь протягом останніх двох десятиліть здійснювалося в умовах формування державного суверенітету і незалежності нашої країни. Звідси - своєрідність підходів до сутнісному призначенням та формами її реалізації в рамках прийнятого в нашій країні гуманістичного підходу, де в центрі ЛЮДИНА! ОСОБИСТІСТЬ!

Гуманістична парадигма виховання в БГУИР спрямована на втілення наступних принципів:

- особистість розглядається як унікальне, неповторне явище, в цілісності реалізує себе в соціумі;

У зв'язку з цим в виховному просторі БГУИР в 2010 році був прийнятий МОРАЛЬНИЙ КОДЕКС , Який встановлює моральний стандарт взаємовідносин членів університетської спільноти. Важливість і необхідність прийняття МОРАЛЬНОГО КОДЕКСУ підтримало все університетська спільнота, чітко усвідомлюючи дедалі зростаючу роль вищої школи в розвитку як всього суспільства, так і кожної окремої людини. Розуміючи, що інтелектуальний і моральний потенціал викладача, який реалізується через особистий приклад, багато в чому визначає формування ціннісних пріоритетів всіх учнів в БГУИР.

- ключовою характеристикою особистості виступає прагнення до саморозвитку і самореалізації.

У зв'язку з цим в БГУИР було створено відокремлений структурний підрозділ «МОЛОДІЖНИЙ ЦЕНТР». Центр здійснює свою діяльність на принципах внутрішнього господарського розрахунку, має окремий баланс. Залучення додаткових фінансових коштів для реалізації проектів Центру здійснюється силами самих студентів, шляхом вторинної зайнятості з надання різних платних послуг організаціям і населенню.

- вивчення особистості необхідно проводити виходячи з реально «соціальної ситуації розвитку» (Л. С. Виготський), включаючи як зовнішні фактори багатостороннього соціального впливу, так і внутрішній, феноменологічний світ індивіда;

З цією метою в БГУИР був створений БІЗНЕС-ІНКУБАТОР - центр професійного розвитку. Це своєрідна стартовий майданчик для додаткового професійного розвитку студентів, для створення різних інноваційних проектів.

- ефективність зовнішнього виховного впливу на особистість буде значно вище в умовах не прямої, а опосередкованого впливу.

З цією метою в БГУИР прекрасно реалізує себе Молодіжна ТВ . Створено було в 2001 році як Студентське телебачення, зараз працює на базі відеостудії прес-служби. Кореспонденти МолТВ створюють авторські телевізійні проекти, знімають відеоролики і кліпи.

- особистість необхідно вивчати не стільки з точки зору досягнутого нею, скільки виходячи з обліку її творчого потенціалу та стратегії індивідуального життєвого шляху;

І найголовніше, за що несе відповідальність установа освіту, - це збереження здоров'я молоді як соціального ресурсу суспільства.

Однією з основних завдань будь-якої установи освіти є збереження і зміцнення здоров'я молоді як соціального ресурсу суспільства.

У цьому напрямку в БГУИР реалізується цілий комплекс заходів, спрямований на розвиток фізичної культури і спорту, оздоровлення та фізичне виховання учнів і співробітників університету, формування здорового способу життя.

Однією з ключових ініціатив у цій діяльності став унікальний профілактичний проект «Мій стиль життя сьогодні - моє здоров'я і успіх завтра!», Який вже кілька років поспіль реалізується в БГУИР і націлений на формування у студентів і співробітників університету мотивації до здоров'я, навчання основам здорового способу життя.

Виховання в умовах соціальної життєдіяльності сучасного суспільства має бути спрямоване на становлення гуманної особистості, що характеризується соціальної і професійної компетентністю, з чітко вираженою громадянською позицією, почуттям патріотизму і людської гідності, розвиненою гуманітарної культурою і культурою взаємодії з оточуючими.

БГУИР робить все можливе для реалізації гуманістичного підходу у вихованні молоді БІЛОРУСІ