Волзький народний хор відзначає ювілей

Державний Волзький російський народний хор імені П.М.Мілославова понад півстоліття в своїй творчості поєднує культури різних народів і регіонів Росії. 19 вересня 2016 року у сцені Самарського академічного театру опери та балету відбулося відкриття 65-го концертного сезону цього заслуженого колективу, який його шанувальники любовно називають Волзький народний хор.

Артисти підготували для своїх глядачів насичену програму. Під час концерту звучали як вже полюбилися слухачам пісні, так і нові композиції. На концерті разом з Волжським народним хором виступив Зразковий дитячий народний хор «Голосу Росії» (Самарська область, Сергієвський район, сел. Суходіл). Ця співпраця має свою історію, адже Волзький народний хор не обмежується в творчості дорослою аудиторією, а активно працює і на маленьких глядачів, залучаючи їх до музичної спадщини народів Поволжя.

Державний Волзький російський народний хор імені П.М.Мілославова, створений в 1952 році, завжди славився красою і колоритом свого репертуару. Родзинкою ансамблю вважається включення в програму виступів, де елементи народного танцю і пісні поєднуються з сучасними спецефектами. Яскраві костюми, елементи театралізації дозволяють глядачам відчути звучання слова і красу музичних композицій.

Виступи Волзького народного хору - це завжди безліч незабутніх вражень. Народні композиції у виконанні волзьких артистів дозволяють слухачам перейнятися культурою інших народів. Творчість хору зближує меломанів різних національностей.

Неповторна самобутність колективу заснована на різнобарвності входять до його репертуар пісень і танців різних народів Росії. Золотий фонд репертуару Волзького народного хору - народні композиції в обробці Петра Мілославова «Є на Волзі стрімчак», «Гей, ухнем», «Вниз по матінці по Волзі», «Ти зійди, сонце червоне», «Ах ти, степ широкий», «камінці» та інші. Репертуар Волзького народного хору постійно поповнюється фольклорними номерами, заснованими на піснях і танцях народів, що живуть на території багатонаціональної Самарської області та інших регіонів Поволжя: татар, чувашів, мордви, німців, українців.

Творчість цього прославленого колективу є реалізацією і високим символом російської ідеї в світовому мистецтві - прагнення до єднання людей і культурному співтовариству.

Колектив Волзького народного хору так само багатонаціональний, як і його репертуар. Не дивно, що в колективі народилося чимало пісень, які полюбила вся багатонаціональна Росія.

Волзький народний хор, гастролюючи по всій Росії і за межами країни, пропагує добросусідство і дружбу народів. Волжським артистам аплодували глядачі Поволжя, Уралу, Сибіру, ​​Кавказу, Криму, України, Молдавії, Білорусії, Прибалтики, а також Франції, Німеччини, Чехословаччини, Болгарії, Афганістані та ряду інших зарубіжних країн.