Помер Володимир Пахомов - художній керівник Волзького народного хору

На 70-му році життя помер заслужений діяч мистецтв Росії, володар нагрудного знака «За працю на благо землі Самарської», головний художній керівник державного Волзького народного хору Володимир Іванович Пахомов.

Володимир Пахомов народився 01 лютого 1947 року в Чапаевске.

Закінчив музичний факультет Куйбишевського державного педагогічного інституту і факультет хорового диригування Ленінградської державної консерваторії імені М. А. Римського-Корсакова.

Творчу діяльність розпочав у 13 років в якості баяніста Ансамблю пісні і танцю ДК ім. Чапаєва. Багато років викладав в Самарському педагогічному коледжі, керував народними колективами в Новокуйбишевську, Чапаєвське, Безенчуці.

З 1997 року призначений Художнім керівником державної установи культури «Державний Волзький російський народний хор ім. П. М. Мілославова ».

У 1998 році отримав звання Заслужений працівник культури РФ.
У 2010 році отримав звання Заслужений діяч мистецтв РФ.

З 2013 року призначений Головним художнім керівником державної бюджетної установи культури «Державний Волзький російський народний хор ім. П. М. Мілославова ».

У 2014 р отримав нагрудний знак «За працю на благо землі Самарської».

Володимир Іванович Пахомов добре відомий і в Самарі, і далеко за її межами. Талановитий керівник, котрий зробив для розвитку і збереження традицій Волзького народного хору, переконаний послідовник професійних установок Петра Мілославова, обдарований самобутній музикант, чудовий диригент, творчість якого отримало високу оцінку визнаних метрів народного мистецтва і завоювало серця тисяч слухачів.

Володимир Пахомов підняв і обробив величезний пласт народних пісень Самарської області, фольклорний матеріал органічно увійшов в репертуар Волзького народного хору. Написав безліч аранжувань і створив безліч концертних програм. У роботі над репертуаром його відрізняє тонкий смак і інтуїція. У народному професійному мистецтві Володимир Іванович зберігає яскраву, неповторну індивідуальність Державного Волзького російського народного хору.

З офіційного некролога міністерства культури Самарської області

Самкульт висловлює співчуття рідним і близьким покійного.

Прощання з Володимиром Івановичем відбудеться 24 березня з 12.00 до 14.00 в МБУК «Театрально-концертний комплекс« Палац культури »за адресою: г.о.Новокуйбишевск, площа ім.В.І. Леніна, 1.

Фото: Волзька Комуна