Калашников - Онлайн-приймальня - Волгоград

Калашников Сергій Юрійович
ректор Волгоградського державного архітектурно-будівельного університету

У нинішньому складі ВолгГАСУ налічує дві філії, п'ять територіально невідособленими інститутів, сім факультетів, 43 кафедри, 27 спеціалізованих науково-виробничих лабораторій і майстерень. До послуг студентів і викладачів - потужний бібліотечно-інформаційний комплекс.

Основним напрямком діяльності ВолгГАСУ є підготовка висококваліфікованих будівельних кадрів: архітекторів, інженерів, екологів, економістів. В даний час у нас навчається за всіма формами навчання понад 12 000 студентів. Освітній процес ведеться за 29 спеціальностями, двома напрямками бакалаврату та одному напрямку магістратури.

Здійснюється підготовка аспірантів за 28 спеціальностями (вісім галузей наук), чотирма спеціальностями докторантів, діють п'ять порад по захисту докторських і кандидатських дисертацій за дев'ятьма спеціальностями.

Університет реалізує кілька довгострокових освітніх міжнародних проектів і має договори про співпрацю з вузами Німеччини, Америки, Канади та інших країн.

У ВолгГАСУ працює Регіональний центр сприяння зайнятості учнівської молоді (РЦСЗУМ) по Федеральної програмі «Підтримка стратегічних напрямків розвитку вищої професійної освіти», який взаємодіє з підприємствами та організаціями, що надають вакансії для випускників.

Сформовано органи студентського самоврядування - студентський клуб і студентська рада. Працює штаб студентських будівельних загонів (ССО) ВолгГАСУ, є багаторазовим переможцем змагання студентських будівельних загонів Волгоградської області.

Велика увага приділяється соціальним питанням. Є спортивні зали, спортивно-оздоровчий табір, профілакторій, гуртожитки, їдальня. Працюють понад 10 студентських творчих колективів, 27 спортивних секцій.

В університеті працюють дійсні члени та члени-кореспонденти різних галузевих академій наук Росії, почесні працівники вищої професійної освіти Росії, заслужені діячі науки і техніки Російської Федерації, заслужені художники РФ, заслужені працівники вищої школи, заслужений архітектор РФ, заслужений працівник культури.

Розвиток науково-педагогічного потенціалу здійснюється через аспірантуру, докторантуру та соіскательство.

З 1999 року видається науково-теоретичний і виробничо-практичний журнал «Вісник ВолгГАСУ». Всі серії «Вісника ВолгГАСУ» включені в затверджений ВАК Міносвіти РФ Переліку провідних рецензованих наукових журналів і видань, що випускаються в Російській Федерації, в яких повинні бути опубліковані основні наукові результати дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора наук (по галузях будівництва та архітектури).

У 2006 році вийшли перші випуски науково-технічного політематичного електронного мережевого журналу «Інтернет-вісник ВолгГАСУ». У 2009 році засновано друкований науково-теоретичний журнал «Соціологія міста».

ВолгГАСУ входить до складу Асоціації будівельних вищих навчальних закладів (АСВ). ІТС ВолгГАСУ є членом Міжнародної асоціації автомобільно-дорожнього освіти (Маадий). Результатом міжнародного визнання діяльності нашого вузу стало нагородження в 1998 році призом «Золотий орел» і номерним сертифікатом в рамках програми «Партнерство заради прогресу» за такими показниками: якість підготовки наукових і виробничих кадрів для роботи в сучасних умовах, високий професіоналізм, фундаментальні дослідження.

Найбільш значними проектами університету в галузі міжнародної діяльності є:

• Програма співпраці з Вищою фаховою школою міста Кельна (Німеччина);
  • Програма співпраці з університетом Мічігану державним університетом (США);
  • Програми стажувань студентів, аспірантів і співробітників в навчальних і науково-дослідних зарубіжних організаціях.

В рамках договору про співпрацю з університетом Мічігану державним університетом в 1999 році була створена Волгоградська секція Мічиганського відділення Міжнародного інституту транспортних інженерів.

У 2006 році була відкрита «Советніческая програма в галузі будівельної інформатики», що реалізується ВолгГАСУ спільно з Технічним університетом Берліна (Німеччина).

У 2006 році університет підписав договори про співпрацю з Технічним університетом Берліна (Німеччина), Ксіаньскім університетом архітектури і технологій (Китай), Інститутом будівельної та обчислювальної механіки університету міста Ганновера (Німеччина) і Дослідницьким центром L3S міста Ганновер (Німеччина).

Рік заснування вуза- грудень 1951 року.

колишні назви

• Сталінградський інститут інженерів міського господарства;
  • Волгоградський інститут інженерів міського господарства;
  • Волгоградський інженерно-будівельний інститут;
  • Волгоградська державна архітектурно-будівельна академія.

Статус університету присвоєно в жовтні 2003 року.

В даний час ВолгГАСУ включає в себе пятьотраслевих інститутів:

Два філії:

А також представництва в місті Астрахань.

Всі підрозділи університету функціонують відповідно до Статуту ВолгГАСУ і Положеннями, затвердженими Вченою радою університету.

Лист абітурієнтам - 2010