Ялинка-кристал і п'ятиметровий диско-куля: як зміниться Тверська вулиця до Нового року

1. Подорож у часі
  2. Ігри та фотосесії
  3. Новий рік на Тверській

На Тверській вулиці почався монтаж новорічних інсталяцій. Тут з'являться космічна ялинка, герої «Ну, постривай!», Надруковані на 3D-принтері, і п'ятиметровий диско-куля. Всього встановлять 90 арт-об'єктів. Вулиця буде однією з основних майданчиків для народних гулянь. На три дні, з 31 грудня по 2 січня, вона перетвориться в пішохідний простір. Москвичі і туристи зможуть відзначити тут свято і стати гостями фестивалю «Подорож в Різдво» .

Цього року головна тема гулянь на Тверській - «Новий рік мого дитинства». Оформлення та культурну програму присвятять історії і традицій свята в різні десятиліття - з 1950-х років до наших днів. Чотири майданчики розгорнуться від Козицького провулка до Манежній площі, а також на вулицях Мохової, Охотний Ряд і в Театральному проїзді. Кожну тематичну зону, що символізує певну епоху, прикрасять семиметрові живі ялини з унікальним дизайном.

Подорож у часі

У районі будинків 15 і 17 (між Козицьким і Вознесенським провулками) розташується майданчик «Новий рік в стилі 1950-1960-х». Ялинку тут прикрасять в космічній тематиці. Дерево оформлять фігурками космонавтів, супутників, ракет та іншими іграшками, створеними в пам'ять про перший політ людини до зірок.

Майданчик між будинками 9 і 13 (від Вознесенського до Газетного провулка) перенесе в 1970-1980-і роки. Тут ялинка нагадає про Олімпіаду-1980: головним елементом декору стане олімпійський ведмедик.

На ділянці Тверській вулиці біля будинків 1-7 (від Газетного провулка до Манежній площі) запанують 1990-і і 2000-і. Тут з'явиться мультиплікаційна ялина, прикрашена фігурками улюблених персонажів дитинства.

Зустріти Новий рік в сучасних ритмах можна буде на однойменній майданчику на вулицях Мохової, Охотний Ряд і в Театральному проїзді. Доповнить тематичну зону театральна ялинка з видом на Великий театр.

Крім того, на всіх чотирьох майданчиках на Тверській зведуть сцени з яскравою ілюмінацією для музичних і театральних вистав. У лаундж-зонах з'являться файеркапи - великі прозорі сфери, всередині яких буде горіти вогнище, що працює на біопаливі. На майданчиках гості також зможуть поспостерігати за захоплюючим танцем вогню. Керований феєрверк буде запускатися кожну годину, завершуючи фонтаном з конфетті.

З 1950-х і до наших днів: на Тверській вулиці пригостять новорічними делікатесами різних епох

Ігри та фотосесії

Святкові арт-об'єкти будуть встановлені і в інших частинах Тверській. Так, у будинку 16 з'явиться незвичайна композиція з ялинкою-кристалом і світяться стільцями навколо неї. Це не просто святкове декорація, а й майданчик для гри, знайомої багатьом з дитинства. Учасники водять хоровод у дерева під музику, а в паузах повинні встигнути зайняти світиться стілець. Той, кому дістається сидіння без підсвічування, виходить з гри.

Вздовж Тверської вулиці засяють 16 об'ємних ялинок-вітрин. У них можна побачити новорічні сценки: тут будуть засніжені дерева і будиночки з світяться вікнами, чарівні тварини та персонажі російських казок. Одна з інсталяцій присвячена знаменитому Центральному дитячому магазину на Луб'янці, інша - освоєння космосу.

Ще одна ялина постане у вигляді тантамарески - об'ємного стенду для фотосесій з отворами для осіб. Її встановлять біля будинку 11 на Тверській вулиці. Гості свята зможуть сфотографуватися для новорічної листівки. Можна стати частиною фотосюжетами про те, як Дід Мороз з дітьми несе ялинку на свято, або перенестися на гірськолижний курорт.

Крім того, москвичів і туристів на Тверській зустріне весела компанія північних тварин: 13 композицій з білими ведмедями і 27 скульптур пінгвінів. Мешканці обох полюсів зображені за улюбленими святковими заняттями: вони співають, танцюють, катаються на лижах, санках і сноубордах. Вони знайомі багатьом з минулорічного фестивалю. Але до цієї зими змінили забарвлення з рожевого на синій з орнаментом.

До Нового року на Тверській вулиці також поселяться тривимірні фігури героїв мультфільмів висотою від 1,6 до 2,2 метра. Заєць і вовк з "Ну, постривай!», Батьки Дядька Федора з «Зими в Простоквашино», персонажі мультфільму «Дванадцять місяців» та інші скульптури були віддруковані на 3D-принтері за унікальною технологією. Вони складуть всім бажаючим чудову компанію для фото.

Оригінальний арт-об'єкт для шанувальників танцювальної музики з'явиться на перетині Тверській і Мохової вулиць. Переливається диско-куля діаметром п'ять метрів підвішений на підйомному крані.

Новий рік на Тверській

31 грудня святкові заходи на Тверській триватимуть з 17:00 до 03:00 наступного дня. 1 січня святкові гуляння проходитимуть з 11:00 до 23:00. А 2 січня - з 11:00 до 20:00.

Подробиці про святковій програмі на Тверській вулиці і про інші події фестивалю шукайте на офіційному сайті .

Новорічні свята на Тверській вулиці проходять в рамках фестивалю «Подорож в Різдво» вже вдруге. Минулої зими майданчика в центрі столиці також працювали три дні, на них побували 2,7 мільйона москвичів і туристів. Фестиваль стартував у столиці 14 грудня і триватиме до 13 січня. На 78 майданчиках по всій Москві відвідувачів чекають кращі розваги для всієї родини. У програмі видовищні льодові балети, спектаклі російських і європейських театрів, концерти популярних виконавців, спортивні ігри, майстер-класи, екскурсії. На прилавках фестивальних торгових шале гості знайдуть авторські ялинкові іграшки і незвичайні новорічні подарунки для рідних і близьких, а ресторатори здивують москвичів і туристів незвичайними різдвяними стравами.