Волгоградського СУПУТНИК - туристична компанія. Екскурсії та тури. Прийом в Волгограді. Готелі. Музеї. Транспортні послуги. Турбази. Санаторії. - Пам'ятки - Музей-панорама "Сталінградська битва"

Музей-панорама "Сталінградська битва" Музей-панорама Сталінградська битва   Музей-панорама Сталінградська битва

Музей-панорама "Сталінградська битва".

Графік роботи:

Літній період - з 10:00 до 18:00
Зимовий період - з 10:00 до 17:00
Вихідний - понеділок. Проведення екскурсій по попередньому замовленню.

Волгоградський державний музей-панорама "Сталінградська битва" веде свою історію від музею оборони Царицина ім. тов. Сталіна і був відкритий 03.01.1937. У 1948р. перейменований в Музей оборони Царицина - Сталінграда, в 1962 - 1982 рр. - Волгоградський Державний музей оборони, а в 31.05.1982г. - в Волгоградський Державний музей-панорама "Сталінградська битва".

У складі музейного комплексу знаходяться: панорама "Розгром німецько-фашистських військ під Сталінградом" (найбільше живописне полотно Росії, розмір полотна 16 х 120 м, 2000 м2 і 1000 м2 предметного плану) і музей "Сталінградська битва", де в 8 експозиційних залах представлено понад 3500 експонатів, діють 4 діорами (розмір полотна 5 х 25 м кожна), унікальна портретна галерея радянських полководців і воєначальників, які брали участь у Сталінградській битві. Фонди музею налічують понад 126 тисяч одиниць зберігання місцевого, всеукраїнського та світового значення. У складі фондів знаходяться унікальні зібрання та колекції холодної та вогнепальної зброї, бойової техніки, документів, фотографій, прапорів, плакатів та творів образотворчого мистецтва. Загальна площа під зберігання: 10463,0 м2, експозиційно-виставкова площа музею-панорами: 4500 м2, площа під зберігання фондів: 645 м2. Найбільш відомі реліквійні експонати музею:

• почесний меч - дар короля Георга VI громадянам Сталінграду, вручений І. В. Сталіну на Тегеранській конференції в 1943 р .;
  • шинель генерала В. А. Глазкова з 168 кульовими і осколковими пробоїнами;
  • кітель Маршала Г. К. Жукова;
  • стіл зі штабу генерала М. С. Шумилова, де вперше допитували німецького генерал-фельдмаршала Ф. Паулюса, полоненого в Сталінграді в 1943 р .;
  • 76-мм гармата «ЗІС-3», що пройшла з боями від Сталінграда до Берліна і ін.

З 1989 р в музеї була відкрита постійно поновлена ​​експозиція Афганського залу. У ній виставлені документи, нагороди та особисті речі учасників бойових дій в Афганістані та Чечні (діє з 1997 року), сучасну зброю і бойову техніку.

Унікальні колекції та музейні експонати показувалися на виставках в Англії, Франції, Німеччини, Австрії, Люксембурзі, Чехії, Польщі, Болгарії. У 1937 р музей відвідало понад 30 млн. Чоловік, в тому числі тільки за 16 років існування музею-панорами "Сталінградська битва" його відвідало понад 16 млн. Чоловік. В даний час музей і його філіали щорічно відвідують до 500 тисяч осіб.

Музей буде цікавий як школярам, так і дорослим.

Можливе проведення екскурсій на іноземних мовах.

Ви можете замовити екскурсію в музей-панораму, а також додаткові послуги (бронювання готелів, транспортні послуги, відвідування інших музеїв, гідів-перекладачів і т д), звернувшись в наш офіс в м Волгограді по тел. +7 (8442) 38-66-59, 38-29-06.

Детальніше про музей дивіться у розділі "Музеї" або panorama.volgadmin.ru/