Парк «Баку» або Парк Дружби в Волгограді: ЦПКіВ на фото і його огляд

Парк Дружби в Волгограді - один з наймолодших культурно-розважальних комплексів міста Парк Дружби в Волгограді - один з наймолодших культурно-розважальних комплексів міста. Він був закладений учасниками четвертого міжнародного форуму «Росія - Азербайджан: міжрегіональний діалог-2013» в Центральному районі , На території ЦПКіВ Волгограда 5 червня 2013 року. У багатьох офіційних джерелах волгоградський парк Дружби іменується як парк «Баку».

в Центральному районі

В урочистій церемонії закладки комплексу з азербайджанської сторони взяли участь завідувач відділом суспільно-політичних питань адміністрації президента Азербайджану Алі Гасанов, посол Азербайджану в Росії Полад Бюльбюль-огли, представники Всеросійського азербайджанського конгресу і Азербайджанського молодіжного об'єднання.

Росію на церемонії представляв начальник управління справами президента Російської Федерації по міжрегіональним культурним зв'язкам із зарубіжними країнами Володимир Чернов і віце-губернатор, голова уряду Волгоградської області Олег Кірсанов.

Не всі в регіоні з привітністю зустріли ідею про відкриття Парку Дружби в Волгограді. Наприклад, архітектор Андрій Чуйков висловив думку про те, що поява в центрі міста подібного об'єкта внесе дисонанс у архітектурний стиль обласного центру. Політолог Костянтин Глушенок вважає, що будівництво парку «Баку» створить передумови для зростання і без того досить високою соціальної напруженості в регіоні.

Прямо протилежну точку зору висловив Леонід Семергей (співголова регіонального відділення громадської організації «Ділова Росія»), який вважає, що поява в складі ЦПКіВ Волгограда парку «Баку» є відмінною ініціативою, спрямованою на зближення народів, зміцнення між ними довіри і взаєморозуміння. Крім того, створення подібного комплексу дозволить нашим громадянам глибше пізнати історію та культуру обох країн.

Так чи інакше, будівництво об'єкта йде своєю чергою. Парк Дружби в Волгограді, фото з церемонії відкриття якого представлені у фотогалереї на даній сторінці, облаштовується спільними зусиллями. Представникам Волгоградського регіону надають допомогу члени Фонду Гейдара Алієва і виконавчий комітет Карадазького району азербайджанської столиці. На території ЦПКіВ Волгограда для зведення парку «Баку» виділено шість гектарів землі, де буде проведено водопровід, прокладені нові пішохідні та велосипедні доріжки, встановлені урни та лавки, висаджені квіти, дерева і чагарники. Планується, що на території, відведеній під парк Дружби, з'явиться безліч об'єктів. Серед них: фонтани ( «Бута» і «Чай»), дитячі майданчики, ресторан «Баку». Крім того, будуть зведені Дівоча вежа, стенд братів Нобелів, монумент Гейдару Алієву, а також меморіальні стели в пам'ять про героїв Великої Вітчизняної війни. Звичайно ж, окремо увічнять подвиг героїв Сталінградської битви, учасниками якої в тому числі стали і представники братнього Азербайджану (наприклад, двічі герой Радянського Союзу, генерал-майор Азі Асланов і герой Радянського Союзу, майор Хидир Мустафаєв). Азербайджанці поряд з іншими бійцями Радянської армії самовіддано захищали місто на Волзі, багато хто з них віддали свої життя в боях за Сталінград.