Ляльковий театр в Волгограді

3. Керівництво театру
  4. Актори
  5. Історія театру

Театр ляльок в Волгограді є найстарішим у всьому регіоні

Театр ляльок в Волгограді є найстарішим у всьому регіоні. Свою творчу діяльність він не припиняв навіть під час Великої Вітчизняної. Заклад зберігає традиції класичних лялькових театрів, але не відстає і від нових віянь.

Тут також проходить найбільший фестиваль лялькових постановок півдня Росії, який називається «Срібний осетер» та збирає безліч гостей з різних регіонів. Двері Волгоградського обласного театру ляльок відкриті для дітей та їх батьків протягом усього року, крім невеликої перерви на літні канікули.

Знаходиться театр за адресою: проспект Леніна, будинок 15. Найближчі зупинки громадського транспорту - «Алея героїв», «Комсомольська» і «Центральний ринок».

Каса театру працює з 10.00 до 18.00 по буднях та з 10.00 до 16.00 у вихідні. Театр закритий по понеділках. У каси є обідня перерва з 14.00 до 15.00.

Вартість квитків

Ціни на квитки залежать від дня тижня і від ряду, де знаходиться місце Ціни на квитки залежать від дня тижня і від ряду, де знаходиться місце. По буднях квитки на перші десять рядів продаються по 250 рублів, інші - по 200. У вихідні перші 8 рядів по 250, до 15 ряду по 200 рублів і останні два ряди по 150. Квитки можна купити тільки в касі театру, тобто забронювати заздалегідь їх не можна. Ціни дійсні для постійних постановок. Вартість квитків на гастрольні трупи може відрізнятися.

Все найцікавіше про   театрі опери та балету в Воронежі
Все найцікавіше про театрі опери та балету в Воронежі .

Дізнайтеся про ляльковому театрі в Воронежі http://samsebeturist.net/rossiya/voronezh-rossiya/kukolnyj-teatr-v-voronezhe.html

Особливості та заслуги театру

І театр, і його співробітники, і актори регулярно отримують різні премії і нагороди. Музика до вистави «Хлопчик у Христа на ялинці» у 2002 році отримала нагороду на міжнародному фестивалі в Болгарії. Кілька акторів удостоєні звання Заслужених артистів Росії. Серед них Л. Текучева і А. Вершинін. Також актори неодноразово брали участь в конкурсі «Провінційна Муза» різних років і ставали лауреатами. Наприклад, Н. Білоцерківська в 2003. У 2006 і 2009 роках ляльковий театр взяв приз «Підприємство року» Волгоградської області.

Театр регулярно бере участь в міських концертах, приурочених до різних свят. Також ведеться активна робота по адаптації постановок для дітей з обмеженими можливостями. Один з вистав поставлений в камерній формі, що дозволяє демонструвати постановку в домашніх умовах.

А зараз ведеться робота над організацією тіфлокомментаріев, що дозволить відвідувати постановки незрячим і слабозорим глядачам. Волгоградський ляльковий театр вносить великий внесок у культурне життя міста.

Керівництво театру

Директор театру - Олександра Анатоліївна Ніколаєнко Директор театру - Олександра Анатоліївна Ніколаєнко. Вона почала працювати тут з 2000 року на позиції заступника директора по організації глядача. Головний режисер-постановник Євген Абраамян робить 2-3 нові постановки в рік. А Любов Запускалова, яка є головним художником театру, допомагає створювати незвичайні декорації і прекрасних ляльок. Все керівництво театру має багатий досвід роботи в театральній і творчій сфері.

Актори

Трупа театру заслуговує на окрему увагу. Деякі з акторів все життя були віддані тільки одній сцені. Наприклад, Віра Лозинська виступає вже майже 50 років. Ведучий артист театру Олександр Вершинін в на початку 2015 року став переможцем в номінації «Людина року» конкурсу «Царицинському муза». У театрі служить з 1994 року, зіграв більше 100 ролей.

Є в театрі і зовсім молоді актори, які тільки недавно випустилися з коледжу або університету. Серед них Ганна Козидубова і Микита Країв. Олександр Ільїн, який працює в театрі з 1968 року, зіграв на цій сцені вже понад 100 ролей. Він є членом Спілки театральних діячів Росії і був нагороджений грамотою Міністерства культури.

Цікава стаття про   камерному театрі в Воронежі
Цікава стаття про камерному театрі в Воронежі .

Театр юного глядача в Воронежі http://samsebeturist.net/rossiya/voronezh-rossiya/teatr-yunogo-zritelya-v-voronezhe.html

Прочитати про драматичному театрі в Воронежі ви можете тут

Історія театру

У 30-х роках XX століття в Сталінграді існував аматорський ляльковий театр, створений ініціативною групою акторів-аматорів. У 1937 році він був визнаний професійним об'єднанням на основі Театру юного глядача, а з 1939 став самостійним театром. Перша трупа складалася з 9 чоловік і виступала на сцені ТЮГу та інших майданчиках міста і області (школи, театри, будинки культури). Перші постановки робилися на основі відомих дитячих казок, а в повоєнні роки були поставлені спектаклі для дорослих.

Своє постійне приміщення ляльковий театр отримав в 1956 році, де він і знаходиться до цих пір. На сцені поєднували гру ляльок і живих акторів, тоді ж з'явилася емблема театру - Буратіно.

Після кількох дуже успішних постановок театр вирушив на гастролі і виступив у багатьох великих містах СРСР Після кількох дуже успішних постановок театр вирушив на гастролі і виступив у багатьох великих містах СРСР.

Сюди приїжджали діячі мистецтва з усієї країни, щоб брати участь в творчих лабораторіях. У 80-ті роки новий режисер Ю. М. Бичков зробив кілька настільки хороших постановок, що вони йдуть в театрі і до цього дня. Серед них «Принцеса на горошині», «Троє поросят», «Попелюшка», «Мама для мамонтеня» і «Гуси-лебеді».

З 2003 року театром керує А. А. Ніколаєнко, при якій театр розцвів ще більше. Трупа регулярно здійснює гастрольні тури і бере участь в різних благодійних акціях. Постановки проводяться в тому числі і в селах Волгоградської області, щоб всі жителі регіону змогли познайомитися з казкою. А з 2005 року вже кілька разів проводився фестиваль «Срібний осетер», на який з'їжджаються театри не тільки з південного регіону країни, але також з інших областей і навіть країн ближнього зарубіжжя.

Сподобалася стаття? Слідкуйте за оновленнями

Сподобалася стаття?