Центральний район міста Волгограда: фото і опис

1. Пам'ятки центрального району м Волгограда
  2. Вищі навчальні заклади

Центральний район міста Волгограда, раніше іменований Сталінським, межує з   Дзержинським   ,   Червоножовтнева   і   Ворошиловським   районами Центральний район міста Волгограда, раніше іменований Сталінським, межує з Дзержинським , Червоножовтнева і Ворошиловським районами . Ця адміністративна одиниця відокремлена річкою Волгою від міста Краснослободск. Центральний район - найкомпактніший в Волгограді за співвідношенням кількості населення до займаної площі. На території 11,02 км² проживає близько 84 000 чоловік. Одна з найбільш незвичайних вулиць району - вулиця Ковентрі. Її особливість полягає в тому, що на ній не розташоване жодного будинку.

У Центральному районі розташований пляж, який є єдиним офіційно функціонуючим пляжем на території Волгограда. Дана територія - найважливіший транспортний міський вузол. Тут розташовані залізничний і річковий вокзали.

Всі поїзди далекого прямування відправляються зі станції «Волгоград-1». Під час Великої Вітчизняної війни будівля вокзалу було практично повністю зруйновано, і тільки в 1954 році зведено нову, увінчане шпилем на вежі.

Новий вокзал є пам'яткою архітектурного мистецтва сталінської епохи. Його фасад облицьований инкерманским каменем (мшанкового вапняком) і гранітом, стіни будівлі виконані з мармуру, стелі прикрашені ліпними розетками, карнизами і кесонами. Всі внутрішньо приміщення прикрашене розписом, в основному, військової тематики. На території залізничного вокзалу встановлено безліч барельєфів, присвячених героям ВВВ. Участь у створенні пам'ятника архітектури брали художники скріпки, Крилов, Мерперт, а також скульптори Павловський і Безруков.

Річковий вокзал, розташований в Центральному районі Волгограда, є найбільшою спорудою подібного типу в Європі. У 80-х роках минулого століття він був найбільшим по пасажирообігу портом на річці Волзі. Будівля довжиною 296 метрів досягає 47 метрів у висоту. По протяжності волгоградський Річковий вокзал можна порівняти хіба що з Красною площею в Москві. До причалів одночасно можуть пришвартовуватися шість теплоходів, а зал очікування розрахований на 700 осіб.

Пам'ятки центрального району м Волгограда

Багато споруди, розташовані в Волгограді на території Центрального району, є історичними реліквіями. Багатьом з них надано статус пам'ятки архітектури, ці споруди знаходяться під захистом держави.

Саме тут знаходиться знаменитий Мамаєв Курган - височина на правому березі річки Волги, що є «головною висотою Росії», святим місцем для всіх росіян. «Висота 102,0" - так позначали Мамаєв курган на військових топографічних картах. Тут стався корінний поворот в ході Великої Вітчизняної війни.

У меморіальному парку на Мамаєвому кургані розташований пам'ятник-ансамбль «Героям Сталінградської битви», зведений за проектом радянського скульптора-монументаліста Євгена Вучетича в 1967 році.

Ще одна визначна пам'ятка Центрального району - знаменитий Будинок Павлова, іменованого в туристичних довідниках «Будинком солдатської слави і трудової звитяги». Це 4-поверховий житловий будинок розташована на площі Леніна. Під час Сталінградської битви тут тримала героїчну оборону нечисленна група радянських бійців.

Музей-панорама «Сталінградська битва», що знаходиться на території цієї ж адміністративної одиниці, веде свою історію від Музею оборони Царицина ім. товариша Сталіна, відкритого в 1937 році. Автором проекту був Вадим Масляєв, з 1958 по 1985 рр. обіймав посаду головного архітектора Волгограда.

Крім меморіалів, присвячених Великій Вітчизняній війні, на території Центрального району розташовані пам'ятники архітектури:

Волгоградський планетарій;

Будівля Дворянського зібрання міста Царицина;

А також готель «Волгоград» (раніше готель «Столичні номера»), побудований в 1890 році на замовлення купця Василя Вороніна.

Вищі навчальні заклади

У центральному районі Волгограда немає великих промислових об'єктів, зате на його території знаходяться шість великих вузів:

Волгоградський державний університет мистецтв ім. П. А. Серебрякова (вуз, який здійснює підготовку за спеціальностями «Інструментальне виконавство», «Вокальне мистецтво», «Диригування» і «Музикознавство).

Волгоградська державна академія фізичної культури (один з 13 спортивних вузів Росії, що складається з 5 факультетів, магістратури та аспірантури, 13 випускаючих і 6 загальноосвітніх кафедр).

Волгоградський державний медичний університет (державне бюджетне освітня установа вищої професійної освіти, одне з найстаріших навчальних закладів міста з 8-ю факультетами по основних медичних спеціальностей).

Волгоградський державний педагогічний університет (один з найбільших педагогічних вузів Російської Федерації, в якому навчається понад 13 000 студентів і аспірантів).

Волгоградський державний технічний університет (один з найбільших вузів Поволжя, багатопрофільний навчальний заклад, раніше іменоване Сталінградським тракторним інститутом).

Волгоградська академія державної служби (російське федеральне державне бюджетне освітня установа вищої професійної освіти з підготовки фахівців для органів влади і управління).