Невелика оглядова екскурсія по новорічної Самарі.

9 січня 2012 р 14:53 Самара - Росія Січень 2012

Спочатку я хотіла зробити просто невеликий святковий фотоальбом, але подумала, що деякі користувачі сайту Турістер були в Самарі, тим більше взимку. Влітку до нас хоч на туристичному пароплаві можна припливти в рамках якого-небудь круїзу по Волзі. А взимку навряд чи хто поїде спеціально на Самару подивитися!

Почну з асоціацій. Ах, Самара-містечко, неспокійна я! Самарські цукерки. Самарські ракети. Самарське «Жигулівське пиво». ВАЗ, хоч він і в Тольятті. По-моєму, все. Якщо згадаю що, потім додам.

Трохи історії. Офіційно датою заснування Самари вважається 1586 рік, хоча недавно історики розкопали якусь давню карту венеціанських купців 1367 року, де наше місто вже був позначений. Варто місто на лівому березі Волги і витягнуть уздовж неї майже на 50 км.

Близько річкового вокзалу стоїть каплиця Святителя Алексія, небесного покровителя Самари.

Причали в зимовій сплячці.

Всі гості нашого міста, які приїхали поїздом, потрапляють прямо на новий залізничний вокзал, найвищий вокзал в Європі. Висота його 100 метрів зі шпилем, нагорі оглядовий майданчик.

На привокзальній площі знаходиться будівля Управління куйбишевської залізниці, побудоване ще в 1925 році.

Головна площа міста займає майже 15 га (разом з 4-ма прилеглими до неї скверами) і носить ім'я В. В. Куйбишева - знаменитого революціонера. І місто-то наш донедавна називався Куйбишев, але на щастя, здоровий глузд в чиїхось високих головах взяв гору і історичну назву було повернуто.

У центрі площі розташований театр опери і балету (1936-1938г.), А раніше на його місці стояв Кафедральний собор Христа Спасителя. Так! А як ви думали? Чим ми Москви гірше! Теж взяли і підірвали! І площа раніше називалася Соборною.

Навпаки театру - пам'ятник Куйбишеву. Думаю, його теж коли-небудь приберуть.

На свята площа стає центром народних гулянь. Зараз на ній стоїть велика ялинка і залитий каток.

Поруч з самарським «Білим домом» на високому волзькому березі стоїть монумент Слави, в народі лагідно іменований Славком, або ще Паниковским з гусаком.

Тут же горить Вічний вогонь.

І ще в минулому році для чогось поставили пам'ятник Петру і Февронії. Відроджуємо сімейні цінності.

Храм Георгія Побідоносця.

Схил від монумента Слави до Волзі взимку перетворюється в гірку з декількома трамплінами, звідки діти і дорослі з вереском скочуються майже на набережну Волги.

Набережна - головна прикраса міста! Її протяжність близько 5 км. Теж претендує на звання найдовшої набережної Європи (а до Європи від нас - як до Місяця!). Взимку там милуватися особливо нічим, а ось влітку прогулятися уздовж Волги або полежати на пляжі одне задоволення.

Екстремальне зимова розвага - прогулянка по замерзлій Волзі на протилежний берег. Офіційно пішу переправу майже ніколи не відкривають, лід намерзає недостатньо товстий. І переправитися можна тільки на спеціальному судні на повітряній подушці. Але народ у нас масово страждає пофигизмом, тому йде натовпом, незважаючи на заборони. Ще й норовлять на машинах переїжджати, тому всі можливі з'їзди засипають купами снігу.

А це стела Тура, вона була встановлена ​​на останньої черги набережної до 400- річчя міста і стала його символом.

Самарський драматичний театр побудований ще в 1888 році за проектом архітектора Чичагова і збережений практично в первозданному вигляді.

Поруч з ним пам'ятник Чапаєву. У Василя Івановича збирачі кольорових металів регулярно відбирають шашку, але в останній раз видно сил не вистачило, тільки погнули. Тепер варто з турецьким кривим ятаганом.

Недалеко звідси ще два історичні будівлі.

Жіночий Іверський монастир, заснований в 1850 році, який пережив періоди і розквіту, і руйнування. Зараз активно відновлюється.

І прямо через дорогу від монастиря - Жигулівський пивоварний завод. Іронія долі!

Був заснований в 1881 році австрійським громадянином Альфредом фон Вакано. Після революції завод звичайно, відібрали, Вакано в кращих традиціях, оголосили шпигуном, заслали куди подалі і людина зникла безвісти. Тепер його ім'ям назвали один із сортів пива.

У 1901 році в Самарі був побудований цирк «Олімп». Згодом будівлю сильно постаріла і в 1974 році було прийнято рішення його знести і побудувати заново за старим проектом. Зараз це Самарська філармонія. Дуже красива і всередині теж!

Пушкінський народний дім був відкритий в 1903 році, потім став клубом ім.Революціі 1905 року, а тепер це Палац Культури залізничників.

А це будівля Самарського обласного суду. Суд засідає в ньому з 1870 року. А ще в Самарському суді працював В. І. Ленін. Правда, недовго.

Покровський Кафедральний собор.

В якому ще місті є своя ракета? Раніше в Москві була, на ВДНГ, не знаю, чи збереглася до цього часу? А у нас є! Все-таки Самара - космічна столиця Росії.

Прилетіли подивитися на Самару і інопланетяни на літаючій тарілці.

Пам'ятник батареї парового опалення у прохідній Самарської ГРЕС.

А незабаром має постати пам'ятник товаришеві Сухову з гаремом. Катерина Матвевна із Самари родом.

Ну, щось я захопилася! Вобщем, як говориться у відомому фільмі: «Приїжджайте до нас на Колиму!». Ой! Приїжджайте до нас в Самару!

Наостанок ще кілька фотографій новорічного міста.

А як ви думали?
В якому ще місті є своя ракета?
Раніше в Москві була, на ВДНГ, не знаю, чи збереглася до цього часу?