Відкрито новий залізничний вокзал в Адлері

У понеділок, 28 жовтня 2013 року, відбулася урочиста церемонія відкриття нового залізничного вокзалу в Адлері, в якій взяли участь президент Росії Володимир Путін, президент ВАТ « РЖД »Володимир Якунін і новий президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах.

На вокзал з аеропорту глава держави і гості прибули на поїзді «Ластівка».

© rg
© rg.ru/Фото: Костянтин Завражін

17 вересня 2009 року пам'ятну капсулу у фундамент майбутнього залізничного вокзалу в Адлері заклав тоді ще прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, тим самим давши символічний старт будівництву першого і найбільшого залізничного хаба майбутньої столиці зимових Олімпійських ігор.

Минуло чотири роки і Володимир Путін знову в Адлері, але тепер він присутній на відкритті нового залізничного вокзалу.

Президент Росії виступив перед присутніми:

«Сочі отримав справжні транспортні ворота і для міста як такого, і для всього регіону півдня Росії, і, звичайно, для майбутньої Олімпіади. Цей комплекс об'єднує в єдину мережу всі види повідомлення: і повітряне, і морське, і автомобільне, і власне - залізничне, що, безумовно, знизить гостроту проблеми, з якою багато людей стикалися досі, маю на увазі доступність і зручність пересування для громадян нашої країни і гостей майбутньої Олімпіади ».

©   rg
© rg.ru/Фото: Костянтин Завражін

Як розповів президент ВАТ «РЖД» Володимир Якунін:

«Адлерский вузол об'єднує всі напрямки олімпійських маршрутів: до льодових палаців Олімпійського парку, до сніжним стадіонів Червоної Поляни, в міжнародний аеропорт і в центральний район міста Сочі. Сюди ж прибувають пасажирські поїзди далекого прямування ».

Якуна н також зазначив, що на 1 листопада закінчаться всі основні роботи, пов'язані з залізничним транспортом, і сам вокзал буде зданий в остаточну експлуатацію.

Автори ескіз-ідеї і початкового проекту вокзального комплексу були архітектори «Мосгіпротранс» і Московського національного містобудівного інституту. Після того як « Мостовик »виграв конкурс на реконструкцію вокзального комплексу « Адлер », Коригування проектних рішень проводили фахівці НВО« Мостовик »у співпраці з фахівцями європейських компаній GMP і BIG.

Початковий проект

В результаті було вирішено вокзальний комплекс перекрити єдиної покрівлею. Головна ідея проекту - розташувати вокзал над шляхами, побудувавши будівлю конкорсного типу, і пропустивши під ним залізницю.

Будівля вокзалу складається з: паркінгу на 555 автомашин, морський, міський частини будови і конкорса. Конкорс виконує функцію головного операційного і розподільного залу вокзалу. Навколо нової будівлі вокзалу забезпечений кільцевої об'їзд по опорній плиті, що зв'язує автомобільні естакади.

У 2011 році проект реконструкції вокзального комплексу станції Адлер визнаний переможцем конкурсу екологічних інновацій в номінації «Кращий приклад впровадження енергетично ефективного вирішення». У березні 2013 року проект вокзалу Адлера переміг у двох номінаціях конкурсу, який проводив «Організаційний комітет Сочі 2014»: «Кращий комплексний проект року» та «Кращий приклад впровадження інноваційних будівельних технологій».

Вокзал Адлер є транспортно-пересадочних вузлом, що об'єднує всі види пасажирського транспорту: залізничний, автомобільний, повітряний і морський (при перспективному будівництві причалів). Термінал пов'язаний інтермодальним повідомленням з аеропортом міста Сочі.