Наша зупинка - станція Котовськ - Статті Котовського авторів - Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій - Інформ. сайт про місто Котовськ - Котовськ - Бирзула

Наша зупинка - станція Котовськ

Наше місто по праву називається містом залізничників. З моменту свого заснування, і до цього дня, станція Котовськ і весь Котовський залізничний вузол грають важливу роль в житті, як нашого міста, так і Одеської залізниці.

Про історію та сьогодення станції Котовськ розповіла прекрасна жінка, яка на своїх тендітних плечах несе дуже великий тягар відповідальності - головний інженер підприємства Ратнер Оксана Олександрівна.

Історія виникнення і розвитку станції Котовськ тісно пов'язана з історією становлення залізничного транспорту України в цілому. 3 грудня 1865 року була закінчено будівництво 219 кілометрової ділянки дороги Одеса-Балта через Бірзулу, і в наших краях зазвучав паровозний гудок.

З моменту створення роль Котовського залізничного вузла тільки зростала з кожним роком. Зараз станція Котовськ - це дільнична станція, протяжністю 8 км, що складається з 5 приймально парків, крім того, до неї відносяться ще дві проміжні станції: Чубівка та Узбережжя.

Для кожного гостя Котовськ починається з вокзалу. Будівля вокзалу було побудовано в листопаді 1950, в 2006 році був проведений капітальний ремонт будівлі. 2011 році за ініціативи ветеранів залізничного транспорту були зібрані кошти та встановлено пам'ятник залізничнику поруч з вокзалом.

Але вокзал це не тільки місце де ми чекаємо поїзд або набуваємо квитки, на вокзалі надається і ряд додаткових послуг. Починаючи з кімнат відпочинку (вартість перебування від 80 до 240 гривень на добу з однієї людини, в залежності від класу кімнати) і закінчуючи можливістю скористатися душем (25 гривень), праскою (11 гривень), пральною машинкою (45 гривень), або зарядити мобільний телефон (11 гривень за 15 хвилин). Для пільгових категорій населення на всі ці послуги надається знижка в розмірі 30%.

Якщо говорити про пасажирські перевезення, то вони завжди були збитковими для залізниці. Існують певні норми щодо виконання плану пасажирських перевезень особливо для приміських напрямків. Але через велику кількість безквиткових пасажирів цей план вкрай складно виконати. Часто між працівниками станції і «зайцями» виникають конфліктні ситуації.

Навіть в сучасних нелегких економічних умовах станція Котовськ працює чітко і злагоджено. За 9 місяців 2013 року загальна відправлення вагонів виконано до плану на 106%. У 2012 році станція Котовськ двічі займала 1 місце в дорожньому змаганні. За підсумками роботи за 2012 рік, станції було вручено перехідний прапор переможця галузевого змагання. За підсумками цього змагання в 2013 році за перше півріччя станція заслужила друге місце по Одеській дорозі.

За словами Оксани Олександрівни, основним завданням підприємства є організація перевезень вантажів і пасажирів. Основними функціями залізничної станції є: прийом і відправлення поїздів, навантаження, вивантаження, сортування і видача вантажів, формування і розформування вантажних поїздів відповідно до встановленого плану формування поїздів, організація роботи з пасажирськими поїздами, розробка і проведення заходів щодо забезпечення збереження вантажів, що перевозяться і рухомого складу.

На шляхах приймально парків провадиться технічний і комерційний огляд вагонів вантажних поїздів. У північному парку розташовані динамічні ваги, за допомогою яких зважуються вагони в русі, при швидкості не більше 15 км \ год, а також проводиться огляд поїзда за допомогою автоматизованої системи контролю за вантажем та цілісністю вагонів.

Потяги, розформовується на станції, подають на витяжної шлях і розпускають на шляху сортувального парку. Вагони, такі під вивантаження або навантаження, подаються на під'їзну колію. Найчастіше вагони завантажують зерновими культурами і металобрухтом.

Реформа залізниці відбилася і на роботі нашої станції. Станція перестала бути госпрозрахункової і тепер підпорядковується безпосередньо Одеської дирекції залізничних перевезень. Скоротилася і кількість співробітників, зараз в штаті станції працює 176 чоловік.

Серед працівників станції Котовськ переважають представниці прекрасної статі. Жінок в колективі 133 людини (76%). Більшість співробітниць працюють черговими по станції.

Основним завданням чергового по станції є забезпечення прийому, відправлення і пропуску поїздів. Це величезна праця і відповідальність, адже черговим щодня доводиться управляти рухом поїздів, забезпечувати безпеку руху, приймати оптимальні рішення по організації руху, готувати маршрут приймання, відправлення і пропуску поїздів, оголошувати довідкову інформацію пасажирських перевезень через гучномовець.

Колектив середнього віку, є як молодь, так і старожили. Багата станція і на сімейні династії. Пішли по стопах своїх матерів і присвятили своє життя залізниці Вдовиченко І.С., Рищакова Т. П., Ротар О. А., Борзіна Н. В., Назарова Н. Н., Чернова М. М., Величко В. В. А сім'ї Ковбасюк і Тарасюків, які в повному складі працюють на станції, об'єднав шлюб їх дітей, які також працюють тут.

А ось Кодос В. С. представник вже третього покоління працівників залізниці, адже на станції працює його мати і дядько, а раніше працювали і дідусь з бабусею. Хочеться відзначити, що поки в Японії тільки мріють, щоб на великих корпораціях працювали цілими сім'ями, в Україні це успішно практикується, яскравий приклад - станція Котовськ.

Залізниця - це таке собі «держава в державі». Вона самостійно приймає багато рішень, тут свої закони і правила, і сюди не так легко потрапити. Ми лише трохи дізналися про роботу станції Котовськ, її історії, працівниках. Ми як туристи відкрили для себе нову країну. Мені щиро віриться в те, що і надалі слова «залізна дорога» і «місто Котовськ» будуть тісно пов'язані.

Катерина Петрова

"Ехо тижня"