«Великі імена Росії»: аеропортам присвоять імена відомих росіян

У Громадській палаті РФ 4 жовтня презентували масштабний проект присвоєння імен видатних співвітчизників головним аеропортам суб'єктів РФ. Проект, що отримав назву «Великі імена Росії», не покликаний замінити вже існуючі назви, мова йде лише про їх доповненні.

«У Росії багато великих імен, і це для країни, я сказав би, історичний капітал, але мені здається, що ми не завжди дбайливо ставимося до цієї історичної капіталу, а скоріше, ставимося до нього марнотратно, - сказав глава ОП РФ Валерій Фадєєв . - Проект "Великі імена Росії" - це громадська ініціатива, з нею виступили Російське географічне товариство, Товариство російської словесності, Російське історичне товариство, Російське військово-історичне товариство. Громадська палата РФ теж вирішила прийняти в цьому участь та координувати цю роботу ».

Вибирати імена для аеропортів запропоновано за допомогою загальнонаціонального конкурсу, який буде організований таким чином, щоб охопити максимальну кількість учасників і врахувати всю палітру думок.

Передбачається, що за підсумками конкурсу офіційні найменування 45 російських аеропортів міжнародного і федерального значення з сукупним пасажиропотоком понад 170 мільйонів чоловік будуть доповнені іменами видатних співвітчизників.

«Чому саме аеропорти? Нещодавно я був в Ростові-на-Дону, де відкрився новий аеропорт до чемпіонату світу з футболу, і була дискусія, як його назвати. Місцева влада вчинили мудро, організувавши народне голосування. І назвали його в честь видатного генерала Платова, героя війни 1812 року. Ось воно, правильне рішення! Ті мільйони людей, хто проходить через аеропорт, дізнаються, хто такий генерал Платов. Це таке просте, зрозуміле рішення », - підкреслив Фадєєв.

Глава ОП РФ пояснив, що громадське обговорення за залученням широкого кола представників громадських об'єднань і рухів регіону почесних жителів міста, а також всіх зацікавлених осіб будуть організовувати регіональні громадські палати. У Рік добровольця до реалізації проекту будуть залучені «Волонтери Перемоги» - найбільша добровольча організація Росії. Саме вони розгорнуть пункти для офлайн-голосування в громадських місцях.

Після того як імена будуть обрані, повинен стартувати дизайнерський проект - образ головного персонажа і його біографія ляжуть в основу концепції оформлення та культурної складової пасажирських терміналів.

Називати аеропорти в честь видатних співвітчизників - світовий тренд. Близько 200 аеропортів, що входять в топ-20 за пасажиропотоком, носять імена людей, які зробили значний внесок у розвиток і становлення своєї країни, - політичних і громадських лідерів, вчених і винахідників, діячів культури. Найбільш відомі іменні аеропорти - Міжнародний аеропорт імені Джона Кеннеді в Нью-Йорку, паризький Шарль-де-Голль, стамбульський Ататюрк, Міжнародний аеропорт імені Індіри Ганді в Делі, Бен-Гуріон в Тель-Авіві, Леонардо да Вінчі в Римі та інші. Аеропорт в Ріміні назвали в честь Федеріко Фелліні, аеропорт в Новому Орлеані носить ім'я Луї Армстронга, в Ліоні є аеропорт Сент-Екзюпері, в Зальцбурзі - аеропорт Моцарт, в Будапешті - Міжнародний аеропорт імені Ференца Ліста.

«Дивно, як ця ідея раніше не прийшла в голову. Тому що справді, що може бути краще за, раціональніше, логічніше і чесніше Щоб скористатися ворота в наші регіони, ворота в країну для популяризації, пізнання нашої історії, культури, - заявив Мединський. - Саме обговорення викличе широкий і непідробний інтерес до нашої історії і культурі ».

Мединський вважає, що було б неправильно пропонувати під час проекту імена політиків ХХ століття, оскільки в суспільстві багато спорів про їх роль в житті країни.

«Я впевнений, що ці назви повинні бути впізнавані для міжнародної аудиторії, тоді ми будемо вирішувати кілька завдань, в тому числі і популяризацію вітчизняної культури», - сказав міністр.

«Ми готові представити [серед діячів, чиїми іменами потрібно назвати аеропорти,] і Кобзона, і Станіслава Говорухіна. Я думаю, це надзвичайно важливо », - сказав Чилінгаров.

Генеральний директор ВЦВГД Валерій Федоров розповів про результати опитування, проведеного в 40 містах, зазначивши, що поки рано розкривати отримані дані повністю.

Ініціатори проекту підкреслюють, що великі імена, назавжди вписані в історію Росії, продовжать жити в назвах аеропортів, уособлюючи перемоги і досягнення нашої країни. Вони стануть важливою складовою туристичних брендів окремих територій і основою культурних концепцій оформлення пасажирських терміналів.

Заходи в рамках загальнонаціонального конкурсом пройдуть в 2018 році. Про деталі, умови і порядок проведення конкурсу буде оголошено в рамках спеціальної прес-конференції, яка пройде найближчим часом.

«Чому саме аеропорти?