Клуб вчителів «ВМ»: пісні воєнних років у історії країни

На дискусійному майданчику, організованою газетою «Вечірня Москва» і проектом «Преса в освіті», за традицією зустрілися московські вчителі-новатори, зацікавлені в підвищенні якості освіти та знаходяться в пошуку нових можливостей для цього. Відкрило ефір виступ хору «Cantum», який виконав композицію «До побачення, Хлопчики».

- Війна і муза - поняття несумісні, - упевнений співробітник Музею Перемоги Олег Волков. - Тим не менш, пісня завжди допомагала фронтовикам, об'єднувала солдатів на передовій. Музей Перемоги дбайливо зберігає пам'ять тих років. Своєю метою ми ставимо недопущення перегляду підсумків війни, відстоювання історичної правди. Діють проекти, спрямовані на виховання патріотизму, почуття гордості за подвиги наших предків. Один з таких проектів - «Музи вели в бій» - являє собою цикл радіолекцій про композиторів пісень воєнних років.

Вчителі ділилися своїми напрацюваннями та способами зацікавити учнів піснями воєнних років

Керівник гуртка Центру творчого розвитку і музично-естетичної освіти дітей та юнацтва «Радість» Валентина Лисицина розповіла про непросту долю відомих кожному пісень «Вставай, страна огромная», «День перемоги» та інших.

- Сьогоднішні школярі можуть подумати, що пісня «Дорога моя столиця», що використовується сьогодні як гімн Москви, - сучасна, але ж вона з'явилася в самий розпал Великої Вітчизняної війни, - зазначає вона.

Заступник генерального директора автономної некомерційної організації Центру військово-патріотичного виховання та підготовки допризовної молоді «Каскад» Олексій Моїсеєв підкреслив першорядне значення патріотичних музичних фестивалів.

- Московському фестивалю дитячої патріотичної пісні, постійним членом журі якого я є, в цьому році виповнюється 10 років. Ми виїжджаємо в кожен округ, відбираючи учасників. Педагоги дуже трепетно ​​підходять до їх підготовки. Непомітно діти починають цікавитися своїми прадідами, які воювали. Це важливо, тому що без історії сім'ї немає історії країни.

Учитель історії школи №1164 Олена Гераскина розповіла про цікаві факти, які вдалося виявити активістам їх шкільного музею. А її колега, вчитель історії школи №1504 Станіслав Лавров прищеплює своїм учням інтерес до військових пісень.

- Учнів треба внутрішньо мотивувати. Дати їм завдання додому підібрати найяскравішу військову пісню, яка могла б, на їхню думку, стати маршем перемоги, - наводить він приклад. - Крім участі в концертах і заходах, присвячених військовим пам'ятних дат, можна діяти не класично. Щороку в кінці квітня - початку травня ми з колегами виходимо на перервах в шкільні коридори з музичними інструментами і починаємо співати військові пісні. Діти самі тягнуться, їм цікаво!

Учитель музики школи №1329 Маргарита Ковальова робить приблизно те ж саме, але під час уроків.

- Наше завдання - допомогти дитині чути музику, усвідомлювати і пропускати її через себе. Військова пісня в нас самих виховує людину, - не сумнівається вона.

Військова пісня в нас самих виховує людину, - не сумнівається вона

Клуб вчителів став вже доброю традицією

Керівник проекту «Преса в освіті» Ірина Сидорова подякувала всім присутнім.

- У Клубу вчителів з'являються свої традиції, учасників стає все більше, - зазначила вона. - Відрадно і те, що наша газета «Преса в освіті» стала використовуватися на уроках в школах як додатковий матеріал.