Хто піднімає вугільний пил у Владивостоці?

Фото: Євген Кроликів Фото: Євген Кроликів   Проблема забруднення далекосхідних міст вугільним пилом не випадає із числа актуальних, в тому числі і завдяки питання,   надійшов Володимиру Путіну під час прямої лінії

Проблема забруднення далекосхідних міст вугільним пилом не випадає із числа актуальних, в тому числі і завдяки питання, надійшов Володимиру Путіну під час прямої лінії . Нагадаємо, що з проханням розібратися з негативними наслідками відкритої перевалки вугілля до президента звернувся школяр з Находки. Але подібна ситуація має місце бути і практично в центрі Владивостока. Перевалка вугілля відкритим способом здійснюється навпроти будівлі адміністрації краю, прямо через бухту Золотий Ріг, на причалах ВАТ «Владморрибпорт».

Перевалка вугілля в ВМРП ведеться не в маленьких масштабах. З 2016 року при загальному зростанні вантажообігу на 33,3% навалочні вантажі вийшли в число основних видів номенклатури порту: перевалено 926 тис. Т (з 3,3 млн т загального обсягу вантажів). Для порівняння: рибопродукції через причали пройшло 327 тис. Тонн - майже в три рази менше! Так рибний порт діє в центрі Владивостока - або вже вугільний?

Так рибний порт діє в центрі Владивостока - або вже вугільний

Головним аспектом відкритою перевалки вугілля є не економічний, а екологічний, який в будь-який момент може стати і політичним. Уже котрий рік жителі будинків по вул. Калініна, 115-219, Тополевої, 44 звертаються зі скаргами в Роспріродназор і прокуратуру. Владівостокцев чомусь незадоволені вугільним пилом, яку вітер приносить з території 46-го і 50-го причалів рибного порту, де і відбувається перевантаження вугілля.

З 2016 року Росприроднагляд порушив справу про адміністративне правопорушення та провів розслідування. В результаті перевірки було зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимих викидів від котельні порту, не пов'язаних з діяльністю ВМРП з перевалки твердого палива. На порт наклали штрафи.

У «Владморрибпорте» вказують, що шкідливе виробництво обладнано пилозахисними екранами з сітками, рядами контейнерів і пилопригнітаючими установками. Однак, у будинку на Калініна, 115 чорні підвіконня, на капотах припаркованих машин - сажа. Взимку сніг тут теж - чорний. Як вказують місцеві жителі, перевірки порту інспектори Росприроднагляду виробляли після того, як ВМРП провів прибирання сажі, змив її пожежними брандспойтами і окропив вугільні купи водою.

Напевно, відповідальним особам не варто робити вигляд, що проблеми вугільного пилу в крайовому центрі не існує. А то ж, боронь Боже, сильним вітром донесе чорна хмара до ступенів знаходиться неподалік будівлі Приморської сцени Маріїнського театру, за якими - чим чорт не жартує! - піде в цей момент якийсь високопоставлений діяч в білому костюмі ...

Тоді-то скарги чуркінцев відразу знайдуть нове звучання. У згаданому еколого-політичному аспекті.

Так рибний порт діє в центрі Владивостока - або вже вугільний?