Володимир Ніконов очолив новосибірський Технопарк

© Кирило Канін. Володимир Ніконов (правіше) © Кирило Канін

Ніконов призначений 6 грудня на позачерговому закритому зібранні акціонерів Технопарку. Він приступить до обов'язків з 31 січня 2017 року, повідомили в прес-службі регіонального уряду. До цього моменту обов'язки виконуватиме Верховод, уточнив Тайге.інфо сам Ніконов.

Володимир Ніконов народився 7 січня 1952 року народження, в 1974-му закінчив Куйбишевський авіаційний інститут, працював на авіазаводі імені Чкалова. З 1975 року займався партійною роботою, в 1984 - 1987 був першим секретарем обкому ВЛКСМ. З 1993 по 2001 рік - заступник гендиректора ФГУП «НАПО ім. В. П. Чкалова ». В адміністрації області Ніконов працював з 2002 року: керував департаментами систем комунікацій, транспорту, систем зв'язку, дорожнього господарства, стратегічного управління і планування. З 2006 року - заступник губернатора, з квітня 2010-го - міністр освіти, науки та інноваційної політики, заступник голови уряду Новосибірської області.

Після перемоги Володимира Городецького на виборах губернатора Ніконов покинув регіональний уряд. Він став генеральним директором «Агентства інвестиційного розвитку Новосибірській області».

«В даний час формується робоча група по питаннями подальшого розвитку Технопарку, в яку увійдуть, зокрема, представники уряду Новосибірської області, СО РАН, резиденти Технопарку", - уточнили в обладміністрації.

Зараз гендиректора Академпарка призначає головний акціонер установи - регіональний уряд. Після початку конфлікту навколо парку його резиденти виступили за відкриті вибори нового директора.

Про прийдешнє звільнення Верховода восени оголосив губернатор Володимир Городецький. На червневій сесії законодавчих зборів депутати розкритикували керівництво парку за операцію з продажу Центру наноструктурованих матеріалів компанії «плазмохімічноїтехнологія» (дочірня фірма OCSiAl SA, основним інвестором якої виступає держкорпорація Роснано) за 344 млн рублів.

Дмитро Верховод відповів депутатам, що компанія вклала власні кошти в реконструкцію порожнього складського приміщення, і позиція влади загрожує відходом найбільшого інвестора. Однак облправительства призупинило угоду. Нова оцінка, проведена за розпорядженням губернатора, збільшила вартість до 383,9 млн руб.

Контрольно-рахункова палата провела позапланову комплексну перевірку технопарку, не знайшовши неефективних або нецільових витрат бюджетних коштів. КСП окремо прокоментувала і продаж будівлі, повідомивши, що сукупна прибутковість від вкладень в об'єкт складе 5,7% при п'ятирічної розстрочення платежу.

Двічі депутати законодавчих зборів закривали від преси обговорення питання на комітетах. З'ясувалося, що парламентарії готові винести на сесію питання про висловлення недовіри голові департаменту майна та земельних відносин Роману Шілохвостову і вимога звільнити Верховода з технопарку. Однак на засіданні парламенту питання так і не обговорювалося.

за Верховода заступилися найбільші резиденти Академпарка і керівники інноваційних компаній Новосибірська. Вони визнали рішення результатом конфронтації гілок влади, дестабілізуючим економічну обстановку в регіоні, і попросили Городецького відкласти кадрові висновки. Вчені СО РАН, в свою чергу, заявили губернатору, що верховодить потрібно було дати час на пошуки наступника.