Виставка «Товаришам дітям» за віршами Маяковського

1. літературне заняття 18 і 19 лютого о 14:20
  2. театральне заняття 4 і 5 березня о 14:20

C 9 лютого по 30 квітня 2017 року студія «Казка вихідного дня» в Державному літературному музеї спільно з Державним музеєм В. В. Маяковського проводять виставку «Товаришам дітям», присвячену поезії Володимира Маяковського.

Поезія Володимира Маяковського для дітей - явище, без якого неможливо уявити розвиток дитячої літератури в цілому. Вперше в історії російського віршування поет показав, що не існує спеціальних «дитячих» тим, що з малюками та підлітками потрібно говорити про ті ж проблеми сучасності, які хвилюють і дорослих.

Дмитрієва Олександра (м.Москва, Московський Політех) «Ця книжечка моя про моря і про маяк» суха кисть, комп'ютерна обробка

Виставка «Товаришам дітям» - це подорож за віршами і по біографії Володимира Маяковського. Разом з поетом можна відправитися в різні країни по маршруту вірші «Прочитай і катай в Париж і Китай» і дізнатися про ті місця, де бував сам Маяковський. Можна познайомитися з тими, хто живе у вірші «Що ні сторінка, - то слон, то левиця»: розчесати гриву лева або перевірити, який вантаж може відвезти верблюд і наскільки великий дзьоб у пелікана.

А можна опинитися в дитячій, де все перевернуто з ніг на голову і пронизане духом бунтарства, властивого футуризму. Кожен відвідувач, і маленький, і дорослий, знайде на виставці знайомі і зрозумілі предмети, які несподівано здадуться зовсім іншими - варто тільки подивитися на них по-новому.

Желнова Поліна (м.Москва, МГХПА ім. Строганова) «Пошук шкарпеток» кольорові олівці, колаж, друк Желнова Поліна (м Проскуряков Дмитро (м Зеленодольськ, Республіка Татарстан, РГПУ ім. О.М. Герцена) «Ця книжечка моя про моря і про маяк» акварель, гуаш

Незважаючи на відносно невелику кількість дитячих віршів у творчості Володимира Маяковського, поет створив мало не енциклопедичне посібник для кожної дитини: це і путівник по країнах ( «Прочитай і катай в Париж і Китай») і московських вулицях ( «Гуляємо»), і зоологічний довідник ( «що ні сторінка, - то слон, то левиця»), і керівництво по вибору професії ( «Ким бути?»), і морально-етичні інструкції ( «що таке добре і що таке погано»).

Поет говорить з дитиною як з майбутнім дорослим, а тому розповідає саме про те, що стане в нагоді йому, коли він виросте. Звідси і дидактизм, без якого дитяча поезія Володимира Маяковського неможлива. Звідси і назва виставки - «Товаришам дітям».

Детальніше про виставку читайте на сайті Державного літературного музею.

Також в рамках виставки «Товаришам дітям» музейна студія для дітей з вивчення літературис «Казка вихідного дня» буде проводити програму абонементних і разових занять для дітей від 5 років і їх батьків:

літературне заняття
18 і 19 лютого о 14:20

На занятті відправимося в подорож по віршам Володимира Маяковського. Зробимо кругосвітню подорож Москва-Париж-Нью-Йорк-Пекін-Москва, зовсім як герої вірша «Прочитай і катай в Париж і Китай». Зайдемо в гості до зверики в зоопарк з вірша «Що ні сторінка, - то слон, то птах». І опинимося в незвичайній кімнаті футуризму, де все перевернуто з ніг на голову. І, звичайно, дізнаємося, що ж це за таємнича фігура - Володимир Маяковський?

Заняття ведуть керівник студії Ксенія Белькевич і наукові співробітники музею Наталя Смислова і Анастасія Дановська.

театральне заняття
4 і 5 березня о 14:20

Загадка: ви потрапили в чорну кімнату, в чорному одязі, з чорною сценою і чорним залом для глядачів! Увага, питання: як показати глядачеві вірш Володимира Маяковського? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся, побувавши на театральному занятті, а також відкриєте для себе секрет таємничого «чорного кабінету»!

Заняття ведуть театральний режисер Юлія Карцева та наукові співробітники музею Наталя Смислова і Анастасія Дановська.

Калитина Юлія (м.Москва, Московський Політех) «Що ні сторінка, - то слон, то левиця» акрил, пастель

Адреса студії «Казка вихідного дня»: пр-т Миру, д.30, Музей Срібного століття, 3 поверх

Задати всі питання можна тут:

+7 (962) 956-28-37 Наталія Ласточкіна / +7 (909) 980-05-43 Наташа Смислова

email: [email protected] email:   [email protected]

«Ким бути?
І, звичайно, дізнаємося, що ж це за таємнича фігура - Володимир Маяковський?
Увага, питання: як показати глядачеві вірш Володимира Маяковського?