Новини Руспрес - ФСБ проти «халіфату» Мединського

У Мінкульті розікрали кошторис чергового театру

Вчора в Північно-Західній дирекції з будівництва, реконструкції та реставрації Міністерства культури (петербурзький бізнес-центр «Лениздат» на набережній Фонтанки) ФСБ були проводила обшуки. Причиною стала кримінальна справа про зникнення бюджету проектування нової сцени Театру Європи.
За даними telegram-каналу Rospres , Органи держбезпеки цікавить, яким чином члени оточення міністра культури Володимира Мединського змогли перевести в готівку десятки Вчора в Північно-Західній дирекції з будівництва, реконструкції та реставрації Міністерства культури (петербурзький бізнес-центр «Лениздат» на набережній Фонтанки) ФСБ були проводила обшуки мільйонів рублів через організацію, замішаної в корупційних скандалах при будівництві одіозного петербурзького стадіону на Крестовському острові. Керівник закладу Наталя Волинська (на фото) перебуває у відпустці, постанову про огляд приміщень силовики пред'явили її першому заступнику Денису Колодко.
У 2013 році Мінкульт уклав контракт на проектування сцени Академічного малого драмтеатру (Театр Європи) на Звенигородської вулиці, 7. Підрядником робіт вартістю 250 млн рублів виступила компанія «Театрально-декораційні майстерні» (ТДМ, засновник і генеральний директор Володимир Халіф). Проект так і не був реалізований, контракт розірвали. У березні 2017 го дирекція Мінкульту звернулася в Арбітражний суд із заявою про стягнення з ТДМ 45 млн рублів невідпрацьованого авансу. Але позов був залишений без розгляду. Компанія проходить процедуру банкрутства, і вимога 45 млн, вирішив суд, має бути включено в загальну масу претензій до ТДМ.
«Огляд приміщень тривав сім годин, зараз складається протокол вилучення документів», - уточнив Колодко. Сайт Північно-Західної дирекції не працює. За словами Колодко, «знаходиться на реконструкції».
Безпосереднє відношення до компанії ТДМ мав її колишній директор, а нині - керівник Александрінського театру Григорій Попов. За даними «Фонтанки» , Спочатку компанію створювали Володимир Халіф, Володимир Струєв, Олександр Шімберг і Володимир Фадєєв.
Будівництво нової сцени Театру Європи спочатку було доручено компанії «Будсоюз-СВ», директор якої Максим Корнєєв прославився фразою «Ноги переламаю» . Контракт на 2,5 млрд рублів Мінкульт розірвав через зрив термінів. Другий конкурс, в березні 2017 го, за два мільярди виграла компанія Бориса Ротенберга «Трансепт Груп». Раніше компанія називалася ТОВ «СК« Інтарсія »і входила в холдинг «Інтарсія» , Ротенберг її придбав в 2013 році. У червні підрядник розпочав роботи на Звенигородської.
Як раніше повідомляло агентство «Руспрес» , Співробітники ТДМ в 2016 році вже проходили у кримінальній справі про розкрадання грошей на постачанні відеотабло для футбольного стадіону «Зеніту». Звинувачення в шахрайстві було пред'явлено колишньому віце-губернатору Петербурга Марату Оганесяну . У цій же справі фігурують Григорій Попов і колишній заступник голови комітету будівництва Петербурга Олександр Янчик . У той же час віце-губернатор Петербурга Ігор Албіна переклав на керівництво ТДМ провину за затримку поставок технологічного обладнання на 142 млн рублів для компанії «Інжтрансстрой-СПб », Що здійснює будівництво стадіону на Крестовському острові.
Безпосередній куратор Колодко та Волинської, глава дирекції з будівництва, реконструкції та реставрації Міністерства культури РФ Борис Цагараев був заарештований в квітні минулого року у справі про розкрадання в міністерстві, які здійснювалися під виглядом виконання реставраційних робіт. У ФСБ на підставі оперативних даних, аудіо- і відеозаписів, а також показань Цагараєва є достатня доказова база для арешту Володимира Мединського.