Етуш Володимир Абрамович біографія

Життя і творчість відомого російського актора, Володимира Абрамовича Етуша Життя і творчість відомого російського актора, Володимира Абрамовича Етуша. Читайте про мріях майбутнього актора в дитинстві, особистому житті і кар'єрному шляху.

Життям великих і відомих акторів не просто потрібно захоплюватися - нею треба зачитуватися! Тільки, вивчаючи систему мислення, способи подолання труднощів на шляху, джерела духовних і моральних сил, ми зможемо, якщо не повторить, то наблизитися до вершин, які взяли сильні світу цього до нас.

Володимир Абрамович Етуш народився 6 травня 1922 роки (на сьогоднішній день 95 років) в Москві, в єврейській родині. Батько, Абрам Шахновіч Етуш, був комівояжером, а в роки НЕПу володів невеликим галантерейним цехом. Мати, Раїса Консантіновна Етуш, була домогосподаркою, але після арешту першого чоловіка, батька Володимира, влаштувалася касиром у фотоательє.

Навчання давалося Володимира Етуша на відмінно, та й відносини з вчителями були на висоті. Завдяки батькові, у маленького Володимира зміцнилася любов до театру - на перший спектакль потрапив в МХАТ. Грали «синию птицю» Метерлінка. У 1938 році батька заарештували за безпідставним звинуваченням - донос сусідів приніс страждання в щасливу сім. У школі ставлення до Володимира також змінилося - радянські громадяни різко реагували на клеймо «ворог народу». У листопаді 1938 року, після приходу на посаду наркома внутрішніх справ Л. Берії, засуджений отримав амністію і повернувся додому. У школі справи також пішли на поправку: Володимир записався в драмгурток, виступав на святах і урочистих вечорах, а після закінчення школи в 1940 році, подав документи в ГІТІС, але провалився на третьому турі. Вдалося пройти по зв'язках через режисера Рубена Симонова в Щукінське училище.

Після початку Великої вітчизняної війни записується добровольцем на фронт, проте через студентської броні залишається на роботі по зведенні оборонних укріплень. Перші військові курси незабаром проходив в Ставрополі, а через 4 місяці був призначений помічником штабу стрілецького полку, через був переправлений в Кавказ. У боях під Запоріжжям отримав звання старшого лейтенанта, був важко поранений, але через півроку повернувся додому живим і здоровим з білим квитком і групою по інвалідності.

Військова Москва все ж продовжувала жити. Щукінське училище чекало свого студента. Повернувшись після бойових дій надійшов на 4-й курс, а в 1945 отримав диплом «актора театру і кіно», і був направлений в театр ім. Вахтангова. В цьому ж році зайняв посаду асистента педагога з акторської майстерності.

Творчі роки:

• «Два Верона» Євгена Сімнова, роль: слуга Ланс.
  • У 1953 рік, зйомки в кінокартині Михайла Ромма «Адмірал Ушаков», роль: Сеїд-Алі;
  • У 1966 рік «Кавказька полонянка», роль: Саахов;
  • У 1971 році «12 стільців», роль: Андрій Брунс;
  • У 1973 році «Іван Васильович змінює професію», роль: стоматолог Антон Шпак;

Талант і слава Володимира йшли попереду актора. Його особливу гру списували мультиплікатори і режисери кіноказок: «Стара, стара казка», «Як Іван-дурник за дивом ходив", "Тінь", "Ослиная шкура», «31 червня», телевізійна роль Карабаса-Барабаса в «Пригоди Буратіно» .

З 2011 року грав в гумористичному кіножурналі «Єралаш». У 2002 році вийшла автобіографічна книга Володимира Етуша «І я там був», а в 2012 з'явилася «Все, що нажито ...» 2. квітня 2009 року Володимира Абрамовича Етуша обрали директором Центрального Будинку актора А. Яблочкіної в Москві, а в 2011 році актор вже подав у відставку.

26 червня 2017 року потрапив в реанімацію нейрохірургічного відділення лікарні Скліфосовського через травму спини, але завдяки втручанню лікарів благополучно встав на ноги.

З першою дружиною і радянською актрисою кіно, Нінель Мишкова, прожили недовго. Другий співмешканкою стала Олена Ізмайлова, радянська актриса і заслужена артистка РРФСР. Третьою дружиною була викладачка англійської мови Ніна Крайнова, яка в 2000 році померла від раку. Від третього шлюбу залишилася дочка, Раїса Володимирівна Етуш, нині актриса театру і кіно. Четвертою дружиною стала Олена Етуш (в дівоцтві Горбунова) також викладачка англійської мови. Щасливий союз існує і до цього дня.

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(Поки оцінок немає)   Loading (Поки оцінок немає)