Веган і активіст: «Фонтанка» знайшла людину, який поскаржився на графіті з Дурова і Задовим

Видання «Фонтанка» стверджує, що знайшло людини, через скарги якого в Санкт-Петербурзі зафарбували графіті із засновником «ВКонтакте» Павлом Дуров і героєм серіалу «Обережно, модерн!» Прапорщиком Задовим.

» Прапорщиком Задовим

За даними видання, їм виявився активіст Дмитро Цвєтков. Чоловік нібито подав скаргу на графіті через портал «Наш Санкт-Петербург», після чого їх зафарбували.

Читайте на Medialeaks: В коментах «ВКонтакте» активують рожеву, місячну та синю теми. Чи правда вони існують і звідки взялися

Творці обох графіті - відомі художники з команди HoodGraffTeam , Раніше намалювали чорно-білі портрети Сергія Бодрова, Сергія Єсеніна, Чака Норісса, Стіва Джобса та інших знаменитостей. Зображення Павла Дурова створили в Петербурзі в липні 2015 року, малюнок Дмитра Нагієва в образі прапорщика Задова - в квітні цього року.

Скарги на графіті з'явилися на порталі «Наш Санкт-Петербург» в травні цього року, їх автором був якийсь Дмитро Сергійович Цвєтков.

На початку вересня обидва малюнки були зафарбовані. Дмитро Нагієв в своєму інстаграме розкритикував чиновників, які взяли таке рішення.

У країні, де у них знаходять 9 мільярдів просто в будинку, просто знаходять, де ліжка в лікарнях стоять в коридорах, де викликають попів, щоб висвітлити черговий вкрадений мільярд при будівництві Зеніт-Арени, де дороги в нікуди, а літак - для перевозу собачок , ця людська гниль бореться з вуличними художниками. Всі інші проблеми вони вирішили, більше цієї бездарної купі гівна зайнятися нічим. Мені все одно - буду там намальований я або хтось інший. Важливо, щоб на цій сірості було хоч щось намальовано. Вибачте за емоції. Просто Нагієв. «Важко вибрати між дурнем і негідником, особливо якщо негідник - ще й дурень». С. Довлатов.

Керівник HoodGraffTeam Артем Бурж розповів «Фонтанці», що команда не буде відновлювати графіті, але вже готує відповідь.

Відновлювати ці малюнки ми не будемо, тому що тут нема з чого відновлювати. З цього приводу можу сказати тільки одне: ми готуємо відповідь. Він буде зовсім скоро.

«Фонтанка» повідомляє, що Дмитро Цвєтков в 2011 році закінчив магістратуру географічного факультету СПбГУ за фахом «полярні і морські дослідження». Він також прослухав курс в університеті Ростока в Німеччині і вивчав піщані дюни.

Судячи з його сторінці «ВКонтакте», Цвєтков цікавиться політикою: він підписаний на паблік Фонду боротьби з корупцією, раніше публікував на стіні петиції проти закриття проекту «Відкрита бібліотека» і «Пакету Яровий» .

Активіст також піклується про навколишнє середовище і, можливо, є веганів. Він підписаний на паблік Vegan News, Vegan Help і «Веганські путівник». У друзях чоловіки «ВКонтакте» є лідер руху «Гарний Петербург» Красимир Вранско, який розповів, що познайомився з Цвєтковим на фестивалі веганів.

Крім того, на своїй стіні чоловік опублікував статтю проти промислового тваринництва, петиції за збереження національного парку «Самарська Лука» і створення парку в Санкт-Петербурзі.

За даними видання, всього через портал «Наш Санкт-Петербург» Цвєтков залишив 51 скаргу, з яких були вирішені 43. Чоловік скаржиться на незаконні літні кафе і вибоїни на дорогах. Крім того, через його повідомлення була зафарбована малюнок «П - пам'ять», присвячений Великій Вітчизняній війні.

«Фонтанка» зв'язалася з Цвєтковим, щоб дізнатися, чому він поскаржився на графіті. Чоловік спершу запитав, чому журналісти звернулися до нього, а дізнавшись про докази його причетності до скарг, пообіцяв відповісти пізніше.