Віртуальні музеї та галереї світу

1. PS

У своїй роботі я все частіше звертаюся до онлайн-колекцій живописців, коли потрібно зрозуміти, перейняти навички роботи автора з натурою, вивчити маловідомі твори, про які я мало що знаю, чи просто - підібрати вторинне зображення, яке допоможе мені в розмові з замовником.

Так вийшло, що подібне захоплення допомогло мені виключити реальні музейні візити і заощадити багато часу, яке прийнято витрачати на проїзд, спроби відзняти видиме на смартфон, і спілкування з маловідомими людьми, які багато тобі розкажуть, але чи встигнеш ти все запам'ятати?

У давнину була приказка: «І пішов ти часником, і повернувся цибулею». Не знаю, чи пам'ятає її хтось в нашій країні, але коли я дивлюся твори епохи Відродження, то мимоволі себе соромлюся - я не розумію екскурсовода, який переказує (часом - вгадує) слова і думки автора твору.

Звичайно, думка суб'єктивна, але я прийшов до розуміння, що вивчення творчості пішли, з цього життя, майстрів, необхідно вивчати самостійно: твір перед очима, і книга, в якій листи або мемуари автора, в руках. Тільки співвідношення образу автора, його житія і творчості, дає повне розуміння твору.

Свій базис, в галузі образотворчого мистецтва, я формую завдяки книгам: Віппера і Мутера, Вельфлина і Вазарі ; і онлайн-проектів галерей, і музеїв:

Звичайно, хтось дорікне мені - «Адже є видача пошукових систем!» - але навіщо вона? І, що більш важливо, де її користь? Звалище низькоякісних репродукцій, фрагментів і копій з під пера сучасників - навіщо? Коли є зручний інструмент:

з тим же функціоналом, тільки більш якісної видачею, з якої можна дізнатися музей, в якому зберігається потрібна картина і перейти на сайт, щоб вивчити доступні текстові та медійні збірники, розширити своє розуміння теми. Ще мені подобається ресурс:

на якому зручно шукати музеї за категоріями: тип, місто, рейтинг; відслідковувати зміни в експозиціях, бути в курсі останніх новин. Звичайно, проект створений для розвитку туризму в сфері культури, але що заважає використовувати його як довідник?

PS

Звичайно, переваги виключають безліч проектів, в тому числі «Метрополітен-музей», у чому я не бачу основи для чвар, тому-що мої особисті переваги обумовлені своїм, досить суб'єктивним поглядом на мистецтво. Чи зміниться щось - внесу правки в замітку.

доповнено 20.12.2017

Мир всім, і попутного світла на місцях фотографічних баталій.
Ваш,
Андрій Бондар.

Рекомендую до прочитання:

» - але навіщо вона?
І, що більш важливо, де її користь?