Віртуальні музеї ▷ Огляд кращих онлайн-музеїв з усього світу

5. 5. Метрополітен-музей, Нью-Йорк, США
  6. 6. Нью-Йоркський музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк, США
  7. 7. Тейт, Лондон, Великобританія

Ми зробили коротку, але різноманітну добірку колекцій, архівів і фотобанків світових музеїв у вільному доступі. Тут є і архітектура, і дизайн, і прикладне мистецтво, і ювелірні прикраси. Адже хто знає, що може послужити натхненням тут і зараз?

1. Bauhaus

Почнемо з класики Почнемо з класики. Німецька школа будівництва, архітектури та дизайну за 14 років існування непросто створила вектор розвитку. Баухауз заклав фундамент, глибокий і міцний, як і її маніфест. Якщо коротко, школа пропагувала ідеї мінімалізму, простоти і функціональності. В якомусь сенсі Баухауз був першопрохідцем "смарт-дизайну". Детальна історія і основні принципи можна почитати з перших вуст на сайті школи. Там же відкрита віртуальна виставка з основними роботами в галузі архітектури, театру, дизайну речей, фотографії.

2. Музей дизайну в Гельсінкі, Фінляндія

Перший музей дизайну в Скандинавії і один з найстаріших в світі пропонує всім бажаючим три віртуальних виставки на вибір Перший музей дизайну в Скандинавії і один з найстаріших в світі пропонує всім бажаючим три віртуальних виставки на вибір. Любителям текстилю та посуду, якої так славиться Фінляндія, радимо вибрати архівні виставки про компанію Marinekko і Arabia. Тим, кому подобається історія створення меблів і інтер'єрів, варто звернути увагу на виставку New Age з вражаючим архівом фінських дизайнерів 50-х і 60-х років, коли країна переживала бум талановитих і безпосередніх ідей і образів.

3. Серлакіус-Музей, Манття, Фінляндія

Ще один чудовий фінський музей мистецтва, розташований в глибині країни Ще один чудовий фінський музей мистецтва, розташований в глибині країни. Сам музей, а точніше, музейний комплекс, присвячений не тільки мистецтву але, і, наприклад, паперової промисловості. На даний момент музей пропонує познайомитися з роботами фінського ювеліра і художника Еріка Ерстрома.

4. Музей прикладного мистецтва в Берліні, Німеччина

Онлайн-база експонатів найстарішого німецького музею Онлайн-база експонатів найстарішого німецького музею. Цікаво буде для тих, хто захоплюється історією мистецтв, а не тільки дизайном. У базі є 379 об'єктів з фото і детальним описом. Але для повного занурення необхідно знання німецької, так як основна інформація не має перекладу.

5. Метрополітен-музей, Нью-Йорк, США

Детально розглянути невелику частину експонатів четвертого по відвідуваності музею мистецтв в світі можна прямо на сайті, в розділі METCollects Детально розглянути невелику частину експонатів четвертого по відвідуваності музею мистецтв в світі можна прямо на сайті, в розділі METCollects. Відібраних експонатів дійсно трохи, але якість презентації та можливість побачити дрібні деталі не залишить байдужим.

6. Нью-Йоркський музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк, США

Еталон серед світових музеїв сучасного мистецтва Еталон серед світових музеїв сучасного мистецтва. Опинитися тут, значить побачити великі роботи Сальвадора Далі, Анрі Руссо, Вінсента Ван Гога, Енді Уорхола і інших геніїв. Відвідавши сайт музею, можна попередньо ознайомитися з величезною базою образотворчого і прикладного мистецтва. База настільки велика, що на її вивчення може піти не один день. Відмінний спосіб згаяти дощові або холодні вихідні.

7. Тейт, Лондон, Великобританія

Фотостік, зібраний з колекцій відомого Лондонського музею сучасного мистецтва Фотостік, зібраний з колекцій відомого Лондонського музею сучасного мистецтва. Зображення можна завантажити або купити в високій якості. Для доступу до бази необхідно пройти реєстрацію, і тоді всі функції фотобанку будуть доступні.

До онечно, віртуальні виставки не замінять справжніх походів в музеї. Особливо, в такі культурні стовпи, як Третьяковська галерея, Ермітаж, Лувр та інші. Ці музеї заслуговують на окрему увагу, і ми обов'язково розповімо про них в наступних матеріалах.

Віртуальні виставки і колекції допомагають заздалегідь ознайомитися з характером, настроєм і змістом, допомагають зрозуміти, на що ж в першу чергу витратити час і увагу? Може, саме з віртуальної виставки розпочнеться ваше довге і захоплююча подорож у світ світового мистецтва?

Адже хто знає, що може послужити натхненням тут і зараз?