Прогулянка по Ермітажу - НЕ РАЗ ЗАЧАРОВАНИЙ СТРАННИК

Мабуть, в Росії немає музею більш відомого і шанованого в середовищі фахівців, ніж Ермітаж. Та й у простих туристів, начебто нас, він користується цілком заслуженим попитом, а тому був першим місцем, яке ми відвідали, приїхавши в Санкт-Петербург. У нашій країні є чимало першокласних музеїв, але Ермітаж, безперечно, є найбільшим зібранням художніх цінностей не тільки у нас, але і, схоже, у всьому світі. Його величні зали та просторі сховища вмістили більше трьох мільйонів експонатів, зібраних за період двох з половиною століть.

Незважаючи на цей факт, він не є самим відвідуваним музеєм у світі, а знаходиться всього лише в районі десятого місця в загальному рейтингу музеїв. Думаю, що подібне обставина пов'язана з тим, що музей знаходиться в Росії, країні не найпопулярнішою для туризму, як показує практика. Якби музей стояв в Лондоні або Парижі, то я б ще подумав на кого поставити ... :) Ну, а поки Лувр і Британський музей займають перші два місця за кількістю відвідувачів на рік.

01
01. Мені дуже соромно.Але тільки приїхавши в Санкт-Петербург, я дізнався, що Ермітаж займає споруду Зимового палацу.

02. Щоб потрапити в музей довелося відстояти пристойну чергу.Радує, що в країні такий попит на мистецтво.

Я не був в Британському музеї, але був в Луврі. Скажу чесно, мені Ермітаж сподобався більше. І справа не в патріотизмі, а в тому, що навіть якщо прибрати з нашого музею всі експонати, то він залишається прекрасним палацом, який потребує окремої розмови відвідування. У той час як Лувр, як мені здалося, вже давно втратив колорит і розкіш палацових інтер'єрів.

03
03. Судіть самі ... Далі трохи фотографій без коментарів.:)

04.

05.

06.

07.

08.

09. Георгіївський Великий Тронний Зал.

Що стосується експонатів і колекцій, то, як і Лувр до цього, Ермітаж придушив мене, змусивши замислитися про швидкоплинність життя і недосконалості людської пам'яті. Три мільйони експонатів !!! 22 кілометри коридорів! Такий обсяг прекрасного неможливо сприйняти цілісно і запам'ятати. Можна приїхати в Санкт-Петербург і роками вивчати колекції цього неймовірного музею. Після екскурсії по Ермітажу, я як не дивно, відчував себе трохи пригніченим: голова гула від обсягу нових знань і вражень, пам'ять намагалася їх засвоїти, і я, в черговий раз, усвідомив свою культурну безграмотність. Незважаючи на те, що на детальний огляд основної експозиції людині буде потрібно не один місяць, я пробув в музеї близько чотирьох годин. Потім настала "перевантаження" і я просто втратив можливість гостро сприймати красу оточували мене шедеврів. Дещо, я природно сфотографував. Спеціально не став робити знімки найвідоміших полотен найвідоміших майстрів, а замість цього сфотографував те, з чим я познайомився вперше.

10
10. Дуже багато людей.У мене великі скупчення людей віднімають чомусь сили.

Коли мова йде про скульптуру, я чомусь тяжію до античності. Мені подобається уявляти, як працювали грецькі майстри, вперше в історії людства створювали настільки реалістичні і вражають своєю складністю твори. Не дивно, що така видатна майстерність породило міф про Пігмаліона.

11
11. Статуя Юпітера є однією з найбільших античних статуй збереглися до наших днів.

12. Геркулес - "новодел" XVIII століття.

13. Афродіта Таврійська

14. Діоніс

Окремим пунктом для мене завжди стоять картини в стилі "ведута", який так близькі до моєї улюбленої Тревел фотографії. Частіше інших чіпають мене картини цього жанру.

15
15. Антоніо Каналетто."Приїзд французького посла в Венеції".

16. Бернардо Беллотто."Вид Пірні з правого берега Ельби".

17. Бернардо Беллотто."Міський ринок Дрездена".

Можна нескінченно ходити по залах і коридорах палацу-музей, постійно дивуючись і захоплюючись ...

18
18. ... іноді деталями, як це різьблення по дереву на вівтарі 16 століття з Антверпена.

19. А іноді такими колосальними шедеврами, як Коливановская ваза, найбільша в світі, виточена і моноліту зеленої яшми, що важить більше 19 тонн!

Я свідомо зробив мій нарис поверхневим і не став писати розгорнуті простирадла довгих текстів, як люблю зазвичай робити. Просто Ермітаж такий об'єкт, що в російськомовній літературі він був описаний безліч разів і видатними фахівцями, конкурувати з якими такому дилетанту як я просто смішно. Хто захоче - без зусиль знайде повну і вичерпну інформацію про цей музей в мережі. Ну, а я просто поділився свій прогулянкою, не припускаючи робити віртуальну екскурсію в рамках цього поста. Залишається тільки позаздрити жителям Петербурга, які мають часту можливість відвідувати цю скарбницю людської творчості.

20. Ну, а ми в той день більше нікуди не їздили.Весь день переварювали враження.:)

Інші нариси про Росію