Москва, якої не було. Екскурсія в окулярах віртуальної реальності

Ви перебуваєте в центрі столиці, на Красній площі: зліва - Мавзолей, праворуч - ГУМ. З цими пам'ятниками архітектури візуально все знайомі зі шкільної лави. Але чи знаємо ми, що могло бути на цьому місці, якби найсміливіші фантазії радянських архітекторів втілилися в життя? Раніше нам довелося б задовольнятися ілюстраціями в книгах, але сьогодні досить надіти окуляри віртуальної реальності, і проекти, які так і залишилися на папері, спливуть перед вашими очима.

Фото: Євгенія Південна

Ідея зробити подорож з окулярами віртуальної реальності належить проекту "Москва очима інженера" , Який знайомий вже багатьом по культової екскурсії в будинок Наркомфіну. Дивитися не тільки на зовнішній вигляд будинку, але і вивчати його з точки зору інженерної думки - ось на що роблять упор екскурсоводи.

В кінці року Айрат Багаутдинов разом зі своєю командою запустив нову екскурсію під назвою "Москва, якої не було", де розповідає про архітектурні проекти ХХ століття, які так і не були реалізовані: Палац Рад, Наркомтяжпром, Палац праці та ін. На цій екскурсії ви не тільки сприймаєте на слух інформацію, а й можете побачити все своїми власними очима, уявити місто таким, яким він міг би вийти. Всі об'єкти вбудовані в панораму Москви, і можна дивитися на ГУМ, перебуваючи на Красній площі, а замість ГУМу буде, наприклад, Наркомтяжпром архітектора Леонідова.

Для втілення цієї ідеї в життя без сучасних технологій обійтися було не можна. Всім учасникам видають окуляри з вбудованим туди відеоекраном, надівши які ви потрапляєте в світ віртуальної реальності. Ви можете повертати голову на 360 градусів, а окуляри з широким кутом зору відстежують ваше найменший рух.

Технологія VR з'явилася ще в 90-е і зараз переживає друге народження. Якщо раніше про неї знало лише вузьке коло професіоналів, то тепер віртуальний світ все більше йде в маси. Технології дозволяють не обмежувати свою фантазію для реалізації найсміливіших ідей і завдань. Вони дозволяють симулювати політ на літаку або поїздку на гоночній машині. Все більше це застосовують у різних галузях мистецтва. Її активно використовують в інсталяціях, кліпах.

Її активно використовують в інсталяціях, кліпах

Фото: Євгенія Південна

Зовсім недавно в Москві проходив проект «Ніч у бібліотеці» режисера Робера Лепажа. Всім глядачам видавали гарнітуру VR і навушники, потім вони проходили в приміщення, де, одягаючи окуляри, потрапляли в 10 існуючих і вигаданих бібліотек світу: від Квебека до Олександрії.

«Москва, якої не було» - це перша екскурсія в столиці з окулярами віртуальної реальності. Проект був здійснений завдяки співпраці з Ретро Футуро з використанням технології ARVIZIO. Працює це таким чином: отримуючи очки, екскурсійна група дивиться в них як в бінокль. Гід ж веде групу по запланованому маршруту від однієї локації до іншої, зупиняючись для VR-занурення. Таким чином, ви зможете побачити столицю такої, яку ніколи не побачите в реальності. За 2 години ви побуваєте на 5 локаціях і побачите альтернативну версію Мавзолею, хмарочос друкарні «Известия», восьму сталінську висотку замість парку «Зарядье».

Анастасія Черешнева |  фотограф Анастасія Черешнева | фотограф.

«Це раніше вуличні екскурсії наганяли тугу, і при першій згадці чувся мікрофонний голос нудьгує екскурсовода. Раніше, але не тепер. Я вже не перший раз на екскурсіях цього проекту, і можу з упевненістю сказати, що їх прогулянки не просто цікаві, у них все-таки є якась ще більш глобальна мета - зробити нас самих цікавіше, а наше місто - найулюбленіше.

Тому на екскурсію я йшла в передчутті нових знань, які мене здивують і якими потім зможу здивувати і я. Пару історій з циклу розповіді я вже знала, але самі споруди не бачила. І побачити їх вперше в «реальності» було для мене подвійним задоволенням! Взагалі, варто відзначити, що як тільки ти вперше одягаєш окуляри, світ перестає бути колишнім. По-перше, тому що це моє найбільше враження. Все-таки ми говоримо про дуже масштабних історіях. По-друге, це просто весело! Не знаю, як словом ще описати те почуття, коли весь час хочеться дивитися в окуляри. У них відчувається масштаб, реалізація картини перед вами дуже крута!

Варто відзначити, що Москва, яку я бачу кожен день, без окулярів подобається мені гора-а-а-здо більше. І тепер я якось ще сильніше ціную ту красу, яка мене оточує (хоча в останні роки її все більше і більше стає, місто можна відкривати заново!). І так, хочу ще! ».

Анна Волжин |  автор розділу Краса Анна Волжин | автор розділу "Краса".

«Все втомилися від старої класичної школи екскурсій, давно вже хотілося нового формату. Це сама незвичайна і найцікавіша з усіх екскурсій, що я коли-небудь відвідувала. Доповнена картина виглядає настольно реалістичною, що у кожного об'єкта я стояла, як укопана! Не упускайте можливість здивуватися !!! »

Одягайтеся тепліше, вам доведеться багато часу провести на вулиці.

Відмовтеся від незручного взуття і великих сумок - це вам буде тільки заважати.

Врахуйте, що екскурсія починається і закінчується в різних місцях.

При вас повинен бути паспорт і необхідна сума для застави.

Фото, крім підписаних, надані проектом "Москва очима інженера"