Меморіальні будинки-музеї садиби російських письменників і поетів

Віртуальна екскурсія по Святогорському монастирю

Віртуальна екскурсія по музею-садибі "Петрівське"

Віртуальна екскурсія по музею-садибі "Тригорское"

Віртуальна екскурсія по музею-садибі "Михайлівське"

Віртуальний тур по Державному музею А.С. Пушкіна на Пречистенці 12/2.

Віртуальний тур по Меморіальної квартирі А.С. Пушкіна на Арбаті 53.

Віртуальний тур по музею-заповіднику М.Ю. Лермонтова "Тархани"

У садибі Тархани Михайло Юрійович Лермонтов провів дитинство і отроцтво - майже половину своєї настільки трагічно короткого життя. Тут сформувалися його романтичний світогляд і поетичний дар. Крім того, це ще й унікальний пам'ятник садово-паркового мистецтва, і прекрасне зібрання предметів поміщицького побуту в Росії XVIII-XIX століть. Сьогодні в селі Лермонтово Бєлінського району Пензенської області (так перейменували Тархани в лютому 1917 року) розмістився музей-заповідник площею близько 197 га. У його фондах - близько 29 тисяч одиниць зберігання. У 1997 році музей-заповідник «Тархани» включили до Державного звід особливо цінних об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації.

Віртуальний тур по літературно-меморіальному музею Н.В. Гоголя

Історія музею почалася з 1909 року. Будиночок лікаря М.Я. Трохимовського, в якому 20 березня по ст.ст. 1809 року народився Микола Гоголь, завжди привертав до з Тобі увагу. 19 квітня 1909 у нього був проведений мітинг громадськості села, під час якого на фронтоні будинку була прикріплена дошка, обрамлена вінком з дубового листя, з написом "Тут в 1809 р народився Микола Васильович Гоголь".

Віртуальний тур по дому-музею О.М. Островського

Музей був відкритий в 1984 р в будинку, де народився драматург А. Н. Островський. Дерев'яний будинок - пам'ятник культури початку 20-х років XIX століття - розташовується в Замоскворіччя - одному з тих рідкісних місць в сьогоднішній Москві, де збереглися чарівність і затишок старовинного побуту. Навколо міської садиби Островського розбитий розкішний сад, який цвіте з ранньої весни до пізньої осені, а кімнати дерев'яного будинку, де розлитий трохи приглушений, м'яке світло, зберігають атмосферу і настрій спокійного, розміреного життя.

Історико-меморіальний центр-музей И.А.Гончарова

Віртуальний тур по музею-заповіднику І.С. Тургенєва "Спаське-Лутовинова"

Спаське-Лутовинова - родова садиба І. С. Тургенєва, єдиний в Росії меморіальний музей-заповідник великого письменника, одна з духовних святинь Росії.
Історія Спаської садиби налічує вже майже п'ять століть. Ще в 1572 році Іван Грозний подарував ці землі Івану Лутовиново, одному з предків Івана Сергійовича по материнській лінії.

Віртуальний тур по дому-музею І.С. Тургенєва

ДЕРЖАВНИЙ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК М. А. НЕКРАСОВА «Карабіхе»

Літературно-меморіальний музей Ф.М. Достоєвського

Літературно-меморіальний музей Ф. М. Достоєвського був відкритий 12 листопада 1971 року в будинку на Ковальському провулку 5/2. В цьому будинку Достоєвський двічі знімав квартиру: протягом дуже короткого часу в 1846 році і з жовтня 1878 року до дня своєї смерті - 28 грудень 1881 року. Початок і кінець творчого шляху виявилися сполученими в одній точці. Тут він працював над ранньої повістю Двійник, тут був написаний його останній роман "Брати Карамазови". Квартира Достоєвських відтворювалася за спогадами сучасників і дружини письменника.

Віртуальний тур по музею-садибі Л.Н. Толстого "Ясна Поляна"

Про це місце чули навіть ті, хто не читали зібрання творів Льва Миколайовича Толстого і жодного разу не були в старовинній середньо панській садибі. Ясна Поляна - серцевина толстовського світу.

Віртуальний тур по дому-музею А.П. Чехова

Віртуальний тур по Будинку-музею А.П.Чехова - це унікальна можливість відвідати будинок-музей, не відходячи від екрану свого комп'ютера. Натиснувши кнопку «Віртуальний тур», ви починаєте подорож по садибі Антона Павловича, можете пройтися по саду, зайти в житлові кімнати Білої дачі і побачити абсолютно все, немов у реальності.
Бажаємо Вам приємної віртуальної екскурсії по Будинку-музею А.П.Чехова!

Віртуальний тур по літературно-меморіальному музею М.А. Булгакова

Експозиція музею побудована на з'єднанні двох світів в просторі однієї квартири: світу реального, біографічного, пов'язаного з сім'єю Булгакових і світу вигаданого, літературного, пов'язаного з романом Булгакова «Біла гвардія». Автор науково-художньої концепції К.Пітоєва, художник - лауреат державної премії України ім. Т.Шевченка А.Крижопольський. Спільне побутування реального предмета і художнього вимислу, побудоване на використанні меморіальних булгаковських речей і їх літературних знаків, дозволило знайти нові форми музейного оповідання, зверненого до життєвого і художнього досвіду відвідувача, його асоціативного мислення. Своє завдання музей бачить ширше, ніж розповідь про життя і творчість Булгакова, який в Києві письменником ще не був. Експозиція знайомить із середовищем, що виховала майбутнього письменника. А тому в ній широко представлені теми: життя Києва кінця XIX - початку ХХ ст., Освіта і виховання, медицина, релігійна і театральне життя міста.

Віртуальний тур по Державному музею-заповіднику М.А. Шолохова